ברוך דיין האמת: הרב אברהם יוסף לייזרזון ז"ל נפטר בשבת

ברוך דיין האמת: יו"ר החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון נפטר במהלך השבת, בן 77 בפטירתו. הרב לייזרזון זצ"ל, היה מחשובי העסקנים של היהדות החרדית בעשורים האחרונים ובשנים האחרונות הקדיש את חייו למען חינוכם הטהור של ילדי ישראל

ברוך דיין האמת: מירושלים מגיעה הבשורה על פטירתו של יושב-ראש החינוך העצמאי הרב אברהם יוסף לייזרזון ז"ל אשר הלך לעולמו במהלך השבת בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, והוא בן 77 בפטירתו.

הרב לייזרזון זצ"ל, היה מחשובי העסקנים של היהדות החרדית בעשרות השנים האחרונות, כאשר הוא כיהן בין היתר כסגן ראש עיריית ירושלים וכחבר הכנסת מטעם מפלגת 'יהדות התורה', ובשנים האחרונות הקדיש את חייו למען חינוכם הטהור של ילדי ישראל.

אביו היה הגאון הרב שמחה בונם לייזרזון, מראשי ישיבת שפת אמת, שנפטר בהיותו בן 27. לאחר פטירת אביו גדל ר' אברהם יוסף אצל מרן האדמו"ר רבי שמחה בונים אלתר מגור זצ"ל, אמו, מרת רחל, היא בתו של רבי חיים יהודה לייב אוירבך ואחותו של מרן הגאון רבי שלמה זלמן אוירבך זצוק"ל.

ר' אברהם יוסף ז"ל למד בישיבת בית מאיר ובישיבת סלבודקה בבני ברק, ואף הוסמך לרבנות בגיל צעיר.

במהלך שנותיו בעסקנות הציבור החרדי שימש כדובר תנועת אגודת ישראל ושימש מטעמה כחבר המועצה הדתית בירושלים, חבר מועצת העיר וסגן ראש העירייה. כמו כן כיהן בעבר כסמנכ"ל מרכז החינוך העצמאי.

הרב לייזרזון ז"ל נכנס לכנסת ה-14 בשנת 1998 עקב רוטציה פנימית בתנועת אגודת ישראל והתפטרותו מהכנסת של הרב משה גפני, וכיהן בה שמונה חודשים עד לפיזורה ביוני 1999. בבחירות לכנסת ה-15 הוצב במקום ה-120 הסמלי ברשימה. לקראת הבחירות לכנסת ה-18 שובץ כנציג חסידות גור במקום התשיעי ברשימת יהדות התורה.

עם פטירתו של ר' אברהם יוסף ליזרזון ז"ל הסתלק מאיתנו אדם משכמו ומעלה שדאג כל חייו לכבוד התורה ולרומם את קרנם של הציבור החרדי בארה"ק. הלוויתו תצא בשעה 22:00 מבית ההלוויות שמגר להר המנוחות, ייטמן בסמוך לדודו הגרש"ז אוירבך זצ"ל. יהי זכרו ברוך.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אוי וויי הלם ברוך דיין האמת
היה איש יקר וחשוב שערך הדת הייתה חשובה לו ביותר

ברוך דין את האמת מצער!!
רק תשימו לב כמה מיקרים מות תרגדים וכמה גדולי ישראל הלכו בשנה הזאות!!!!!!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו