צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ

לוין הודיע: עלה בידו של לפיד להרכיב ממשלה – טרם נקבע מועד השבעה

ברקע דבריו של לוין זעמו מספר חברי כנסת שקראו ליור הכנסת לקיים את ההצבעה כבר ביום רביעי הקרוב. בגוש השינוי מאשימים שהליכוד מעכב את ההצבעה על הממשלה החדשה כדי להרוויח זמן שבמהלכו יימשכו ביתר שאת הלחצים על חברי ימינה

יו"ר הכנסת יריב לוין מודיע למליאת הכנסת כי ח"כ יאיר לפיד מסר לו ולנשיא המדינה כי עלה בידו להרכיב ממשלת חילופים וכי תקבע ישיבה של הכנסת לצורך כינון הממשלה תוך שבעה ימים. עוד אמר לוין כי הודעה על מועד השבעת הממשלה תימסר בהמשך.

יו״ר הכנסת מסרכי "לפי סעיף 13ב לחוק יסוד הממשלה, אני מודיע כי חה"כ יאיר לפיד הצליח להרכיב ממשלת חילופים". לוין הוסיף שאפשר להשביע את הממשלה עד יום שני הבא אך לא מסר למליאה את המועד.

ברקע דבריו של לוין זעמו מספר חברי כנסת שקראו ליור הכנסת לקיים את ההצבעה כבר ביום רביעי הקרוב. בגוש השינוי מאשימים שהליכוד מעכב את ההצבעה על הממשלה החדשה כדי להרוויח זמן שבמהלכו יימשכו ביתר שאת הלחצים על חברי ימינה.

ביום שישי קרא לוין לחברי ימינה לפרסם את ההסכמים הקואליציוניים, וטען כי "ראוי שההסכמים יוגשו למזכירות הכנסת באופן מיידי עם חתימתם". יש עתיד וימינה הגיבו בחריפות, וציינו כי לפי החוק עליהם להציג את ההסכמים 24 שעות לפני השבעת הממשלה. המפלגות הבטיחו לפרסם את ההסכמים "כשייחתמו", ודרשו מלוין לכנס את מליאת הכנסת בהקדם כדי להשביע את הממשלה החדשה.

מוקדם יותר נשא דברים יו"ר סיעת יש עתיד ושר החוץ המיועד יאיר לפיד בפתח ישיבת הסיעה בכנסת ופנה לתומכי נתניהו ומצביעי המפלגות הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית ואמר: "אני יודע שהקמת ממשלת האחדות היא מבחינתכם משבר גדול, אבל אתם תגלו שהממשלה הזו לא מוקמת נגדכם. היא תעבוד בשבילכם, היא תכבד אתכם, היא גם שלכם. זו תהיה גם הממשלה של מצביעי הליכוד, ש"ס, יהדות התורה והציונות הדתית. הם יגלו שאנחנו הגונים כלפיהם, מכבדים את האמונות והדעות שלהם, קשובים לצרכים שלהם".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו