אבל בעולם התורה: ראש ישיבת מיר במודיעין עילית הגרא"י ברזל זצ"ל

ברוך דיין האמת: הגאון רבי אברהם יצחק ברזל זצ''ל ראש ישיבת מיר במודיעין עילית הלך לעולמו לאחר שסבל תקופה ממושכת מייסורים קשים ומרים, כשהוא בן 74. היה מרבניה הבולטים של העיר מודיעין עילית ושימש כרב קהילת 'חניכי הישיבות'

אבל בעולם הישיבות: בשעה האחרונה מגיעה הידיעה הקשה והמרה על פטירתו של ראש הישיבה הגאון רבי אברהם יצחק ברזל זצ"ל אשר שימש במשך שנים כראש ישיבת 'מיר' בברכפלד שבמודיעין עילית והוא בשנת השבעים וארבע לחייו.

הגאון רבי אברהם יצחק ברזל זצ"ל היה מגדולי ראשי הישיבות בארץ הקודש כאשר עמד בראש ממלכת ישיבת 'מיר' שבמודיעין עילית והעמיד תלמידים הרבה, במשך כל שנות חייו היה נודע בשיעוריו העיוניים והמעמיקים ורבים היו מצטופפים בכדי לשמוע את דברי תורתו.

תלמידיו הרבים היו כרוכים אחריו בעבותות של אהבה והוא ברוחב ליבו היה משיב להם אהבה וחיבה בכפל כפליים. בשיחה ל'חדשות JDN' מספרים תלמידיו על שריד לדור דעה שהיה כל כולו שקוע בעומק העיון יום ולילה לא ישבותו, וכי תמיד היה ניתן לראות כיצד הוא שקוע בלימוד גם שעה שלא היה רוכן על תלמודו.

ראש הישיבה זצ"ל היה נודע בהארת הפנים המיוחדת שהייתה לו כשבעקבות כך רבים היו נוטלים ממנו עצה ותושיה על כל צעד ושעל במהלך חייהם, עצותיו המחכימות וברכותיו הידועות הפכו לשם דבר בעולם התורה והישיבות כולו.

שנים קודם שמונה לראש ישיבת מיר על ידי מרן הגאון רבי נתן צבי פינקל זצ"ל שימש הגרא"י ברזל כראש ישיבת 'נחלת יעקב' בקרית הרצוג שבבני ברק. גם בזמן שכיהן כראש ישיבת מיר היה מרבניה הבולטים של העיר מודיעין עילית ושימש כרב קהילת 'חניכי הישיבות' ברחוב אור החיים שבעיר.

מעט לפני ראש השנה האחרון חלה ראש הישיבה הגאון רבי אברהם יצחק ברזל זצ"ל כאשר בישיבתו ישיבת 'מיר' שמרו את הדבר בסוד, אך בליל יום הכיפורים קודם תפילת הנעילה נעמד המרא דאתרא דאחוזת ברכפלד הגאון רבי ישראל זיכרמן שליט"א ועורר את הציבור להתפלל לרפואת ראש הישיבה ובכך בעצם חשף את דבר מחלתו.

החל מני אז בהיכלי ישיבתו ובבתי כנסיות רבים בעיר מודיעין עילית אמרו יום יום פרקי תהילים לרפואתו השלימה ואף קבלו חיזוקים בלימוד התורה ברציפות ללא דברים בטלים.

בתחילת השבוע האחרון חלה החמרה משמעותית במצבו של ראש הישיבה לאחר שהטיפולים הקשים אותם עבר הקשו על פעולת הנשימה, מקורביו ובני משפחתו בקשו מהציבור להעתיר בעדו ואכן בהיכלי הישיבות התקיימו תפילות רבות למען בריאותו של ראש הישיבה.

בשעה האחרונה חלה הרעה משמעותית במצבו וכעבור דקות אחדות השיב ראש הישיבה הגאון רבי אברהם יצחק ברזל את נשמתו הטהורה ליוצרו לדאבון ליבם של משפחתו הכבודה ותלמידיו הרבים שראו בו כאב ממש.

מסע הלוויה ייצא היום (שישי) בשעה 09:45 מבית מדרשו ברחוב אור החיים מודיעין עילית ותעבור דרך ישיבת מיר בברכפלד ומשם בדרכה לבית החיים פוניבז' בבני ברק.

תנצב"ה.


הכריזה על פטירת הגרא"י ברזל זצ"ל


 

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
9 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מגדולי מרביצי התורה והמוסר

מי יתן תמורתו
לימד את כולם תורת 'חיים' פשוטו כמשמעו
איש מוסר בכל רמ"ח איבריו
איה הספדן שיוכל להספיד ספדן כמותו

חבל שלא הכניסו תמונה של ראש הישיבה כשהוא בריא וחזק והכניסו תמונה מהתקופה האחרונה כשהוא חולה

אוי מה היה לנו….
חסיד וצדיק…

היה ראוי להכניס תמונה שראש הישיבה במיטבו ולא כשהוא חולה

היה ראוי להכניס תמונה שראש הישיבה במיטבו ולא כשהוא חולה

מתי הלוויה בבני ברק? והיכן? בבקשה, תודה

מתי הלוויה בבני ברק? והיכן? בבקשה, תודה

במשך שנים רבות היה בקשר רצוף עם מניין בני הישיבות בנתניה. שנים רבות היה מגיע בליל כ"ח בתמוז לאזכרת חבר המניין שמואל-אשר ז"ל. נקשרנו אליו והוא אלינו. חבל על דאבדין. ת.נ.צ.ב.ה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו