צילום: משה גולדשטיין

לאחר שעבר אירוע לבבי: אב"ד דרהוביטש הסתלק לבית עולמו בפתאומיות

המנוח הרה"צ רבי ישראל לנדא זצ"ל הקים את בית מדרשו בשיכון ה' בעיר כשבית המדרש הופך במהירות לתל תלפיות בעבור רבים מתושבי העיר ומחוצה לו. לפני תקופה עבר אירוע לבבי ומאז מצבו הידרדר עד לפטירתו

ברוך דיין האמת: בשעות האחרונות מגיעה הידיעה המרה על פטירתו הפתאומית של הגאון הצדיק רבי ישראל לנדא זצ"ל אשר שימש במשך שנים כאב"ד דורהוביטש וחתן כ"ק האדמו"ר ממודז'יץ זצ"ל זאת לאחר שעבר אירוע לבבי והוא בשנת השישים וארבע לחייו.

המנוח הגאון הצדיק רבי ישראל לנדא נולד לאביו הגה"צ רבי מאיר סג"ל לנדא אשר היה אב"ד דרהוביטש בבלגיה, לאחר שעלו לארה"ק החל הנער ללמוד בישיבת פוניבז' בבני ברק שם קנה תורה ויראה מרבותיו ראשי הישיבה.

לאחר נישואיו הוא החל להתגורר בעיר בני ברק, עם השנים הוא הקים את בית מדרשו בשיכון ה' בעיר כשבית המדרש הופך במהירות לתל תלפיות בעבור רבים מתושבי העיר ומחוצה לו.

המנוח היה גיסם של כ"ק האדמורי"ם ממודזי'ץ וקוזמיר שיבחלט"א, קשר נדיר היה לו עמם כאשר הם חיבבו והעריצו אותו עד למאוד. תלמידיו מספרים על אדם ענק משכמו ומעלה שהשקיע את כל חייו לתורה וליראת שמים.

לפני תקופה קצרה עבר הגאון הצדיק רבי ישראל לנדא זצ"ל אירוע לבבי, בשל סיבוכים שונים מצבו הידרדר עד לפטירתו הפתאומית בשעות האחרונות. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו