צילום: אהרן ברוך ליבוביץ

מגדולי התלמידי חכמים: רבם של חסידי גור בעיר חיפה הסתלק לבית עולמו

המנוח הגאון החסיד רבי ישראל דוד רוסט זצ"ל למד בבחרותו בישיבה יחד עם כ"ק האדמו״ר מגור שליט"א. לפני עשרות שנים הוא החל לכהן כרבם של חסידי גור בעיר חיפה ורבים נכרכו אחריו בעבותות של אהבה.

 

ברוך דיין האמת: במהלך הלילה האחרון הסתלק לבית עולמו הגאון החסיד רבי ישראל דוד רוסט זצ"ל אשר שימש במשך שנים רבות כרבם של חסידי גור בעיר חיפה זאת לאחר שהלך ונחלש והוא באמצע שנות התשעים לחייו.

המנוח הגאון החסיד רבי ישראל דוד רוסט נולד לאביו הרב החסיד רבי יעקב משה רוסט אשר מחשובי החסידים בחצר הקודש גור. כבר בבחרותו בישיבת שפת אמת הוא בלט מאוד בהתמדתו בתורה ובעיקר בהלכה ובהוראה.

בשנות לימודיו בישיבת החסידות הוא הנהיג את קבוצת "הברוינריסטים" בישיבה. מדובר היה בקבוצה שנקראה כך על שם שמייסדיה היו ממשפחת ברוינר, בדרך עבודת ה' של שמחה ועזות דקדושה בין הבחורים הבולטים בקבוצה זו היה כ״ק האדמו״ר מגור שליט״א.

קבוצה זו נשארה קשורה בו גם לאחר שהבחורים נישאו וכך היו לו מאות מאות אברכים חריפים הכרוכים בו בחיי עבודת השם שלהם ולא עשו מאומה מבלי לשאול ולהתייעץ עמו על כל צעד ושעל.

בהגיעו לפרקו הוא נישא לרעייתו הרבנית בתו של הרב החסיד רבי יעקב אייזן אך לא זכה לזרע של קיימא. מכריו מספרים כי המנוח שימש כבעל מקריא בחסידות גור בראש השנה עשרות שנים.

במשך למעלה מחמישים שנה שימש המנוח כרבם של חסידי גור בעיר חיפה ורבים נכרכו אחריו בעבותו של אהבה ויראה גם יחד. בעשור האחרון הוא הלך ונחלש ובעקבות כך הוא מיעט לצאת ממעונו. במהלך הלילה האחרון מצבו הידרדר במהירות והוא השיב את נשמתו הטהורה ליוצרה לדאבון ולמגינת לב.

מסע ההלוייה ייצא בשעה 10 מבית החסידים גור ברחוב ארלוזורוב חיפה ומשם לבית המדרש דחסידי גור ברחוב ירמיהו בירושלים ויטמן בהר הזיתים.

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

הרב רוסט זצ"ל בביקור במעונו של אדמו"ר בעל ה'חכמת אליעזר' מסערט ויז'ניץ זצוק"ל
5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
3 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הוא לא עזב את חיפה יחד עם חסידי גור???

מדמויות ההוד של חסידות גור ביובל שנים האחרון. מספיק היה לומר בגור "הרב" וידעו לאיזה רב מתכוונים. היו מריצים אליו שאלות מהארץ ומהעולם והטלפון אצלו לא הפסיק לצלצל עד השעות הקטנות של הלילה. הפסיקה שלו הייתה חדה כתער בנושאים הלכתיים מורכבים. היה בעל מקריא שנים רבות בבית המדרש בירושלים. היה המשפיע הרוחני בישיבת "אור שמחה" בחיפה בראשותו של הגאון אב"ד בית הדין דחיפה הרב אברהם אטלס זצ"ל בחיפה. היה ראש חבורות בחורים בכל הארץ. היה מדריכם של האברכים בחיפה במשך עשרות שנים. היה דמות רבנית מדורות קודמים לכל החוגים והמגזרים בחיפה. לא זכה להשאיר צאצאים משלו, אלפי תלמידיו ושומעי לקחו הם תולדותיו.
יהא זכרו ברוך

הרב ז״ל
היה רב של פעם
דלת הבית ניפתחה מאות פעמים ביום
לא היה שעות קבלת קהל
תמיד היה פתוח
הכאב ענק

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו