צילום: פלאש 90

אסון המטוס: אמריקן איירליינס משהה את הטיסות בבואינג 737 מקס

חברת התעופה אמריקן איירליינס הודיעה כי היא תבטל 115 טיסות ביום עד אמצע חודש אוגוסט, בשל בעיות מתמשכות במטוס בואינג 737 מקס, כאשר בתווך נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, דוחק בבואינג לתקן עם "מיתוג מחדש" של המטוס הבעייתי

חברת התעופה אמריקן איירליינס הודיעה כי היא תבטל 115 טיסות ביום עד אמצע חודש אוגוסט, בשל בעיות מתמשכות במטוס בואינג 737 מקס, כאשר בתווך נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, דוחק בבואינג לתקן עם "מיתוג מחדש" של המטוס הבעייתי.

סאות'ווסט איירליינס, המפעילה הגדולה ביותר של מטוסי בואינג, הודיעה בשבוע שעבר כי היא תבטל את טיסות המקס שלה עד ה- 5 באוגוסט, תקופת השיא בעולם.

ההחלטה על ההשבתה הארוכה היא בעקבות שתי התאונות הקטלניות באינדונזיה ובאתיופיה, גם כאשר הרגולטורים בארה"ב ממשיכים לעבוד עם בואינג.

בתוך כך, נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ כתב היום בחשבון הטוויטר שלו על הצרות המתמשכות של חברת בואינג "אני יודע בערך כלום לגבי טיסות (ובכל זאת אני הנשיא!) אבל אם הייתי בואינג הייתי מתקן את דגם 737 מקס ומוסיף עוד כמה פיצ'רים טובים ומחדש את המטוס עם שם חדש. שום מוצר לא סבל כמוהו. אבל שוב, מה אני יודע?".

בחברת בואינג עדיין עובדים על עדכון תוכנה למערכות הבקרה של המטוסים ומקווים להשלים את העדכון בתקופה הקצרה ביותר כיוון שכעת כלל המטוסים בעולם מדגם זה מושבתים, הגורם להפסדים של מיליארדי דולרים לחברת בואינג ולחברות התעופה, וגם להקטנה משמעותית במספר הטיסות ברחבי העולם.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו