עימותים אלימים בהריסת בית בג'נין: מתפרע נהרג ושוטר פלסטיני נפצע

עימותים פרצו הלילה בין צה"ל למתפרעים פלסטינים בג'נין, לאחר שלוחמים נכנסו לעיר בכוחות גדולים והרסו את ביתו של המחבל אחמד קונבע, שרצח את הרב רזיאל שבח. על פי דיווחים פלסטינים, מתפרע אחד נהרג מאש צה"ל • צפו: תיעוד מג'נין

עימותים אלימים פרצו הלילה (בין רביעי לחמישי) בג'נין בעת הריסת ביתו של מחבל פלסטיני בשם אחמד קונבע, אחד מחברי החוליה שרצחה את הרב רזיאל שבח הי"ד בצומת חוות גלעד בינואר 2018. במהלך הריסת הבית – שהושלמה – ירו מחבלים לעבר כוחות צה"ל. במהלך האירועים פגעו הכוחות בפלסטיני שנהרג. בתקרית אחרת נורה שוטר פלסטיני שנפצע באורח בינוני.

מדובר צה"ל נמסר כי, "במהלך הלילה הרסו לוחמי צה"ל, בשיתוף כוחות מג״ב את בית המחבל אחמד קונבע, במחנה הפליטים בעיר ג'נין שבמרחב החטיבה המרחבית "מנשה". קונבע היה חבר בחוליה שביצעה את פיגוע הירי בו נרצח הרב רזיאל שבח ז״ל בחודש ינואר 2018 במרחב החטיבה המרחבית "שומרון"".

עוד נמסר כי, "ההריסה התבצעה לאחר שבית המחבל נהרס על-ידי לוחמי צה"ל בחודש אפריל 2018 ונבנה מחדש. הריסת הבית בוצעה לאחר שנדחתה העתירה שהגישה משפחת המחבל לבג״ץ נגד מימוש צו ההריסה וביצוע ההריסה החוזרת". במהלך הפעילות זיהו כוחות הביטחון מספר מחבלים חמושים שהשליכו מטענים וירו לעברם. הכוחות הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי להסרת האיום. אין נפגעים לכוחותינו, האירוע מתוחקר".

דובר צה"ל תת אלוף הדי הזילברמן התייחס הבוקר להתרחשויות הלילה בבג'נין ואמר כי התקריות היו מחולקות לשלושה: "הריסה חוזרת של בית המחבל של רזיאל שבח, היה מתוכנן. מבצע בפיקוד של מח״א מנשה משולב עם מגב ושב״כ. התרחישים- הורסים את הבית, יש ירי צלפים על חולייה, אירוע אחר- ירי ופגיעה בשוטר פלסטיני".

לדברי תת אלוף זילברמן, האריוע הראשון הוא הריסת הבית שהייתה מתוכננת, "ראינו הפרת סדר גדולה גדול של הרבה אנשים שנערכים לכניסה שלנו, משהו שלמדנו לפני הכניסה. נכנסנו להריסה והתחלנו לעבוד, תוך כדי מזהים ירי צליפה על הבית שבו ישבו הצלפים שלנו והאירוע הראשון הסתיים עם הריסת הבית".

"האירוע השני כשחוליית צלפים נוספת ממוקמת, ציפינו לה אז נערכנו בנוהל קרב אחר שהתמקד בהריסה ולנטרל את החולייה, הצלפים שלנו מאחור פגעו בחוליה", הוסיף דובר צה"ל בשיחה עם הכתבים. לדבריו, "האירוע השלישי מתוחקר באופן ראשוני הוא בנקודה אחרת, שבו נפצע שוטר פלסטיני באופן בינוני, בוודאות מדובר בירי שלנו וכרגע רק מתחילים תחקיר ראשוני".

פעילות צה"ל הלילה בג'נין. צילום: דובר צה"ל

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

הריסת בית במקום הוצאה להורג שיגיד תודה לשמאלנים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו