הדס פרוש / Flash90

בפעם השלישית תוך יממה: ח"כ לשעבר יהודה גליק נעצר והובהל לחקירה

ממשיך להסתבך: אחרי שח"כ לשעבר יהודה גליק נעצר אמש בשעות הבוקר במהלך סיור בהר הבית, ובמהלך הלילה נעצר ונחקר שוב אחרי שהמשטרה הגיעה לערוך חיפושים בביתו, הבוקר בפעם השלישית גליק נעצר והובהל לחקירה במשטרה

המשטרה חוקרת הבוקר (רביעי) פעם נוספת את חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק, זאת לאחר ששוטרים ערכו חיפוש בביתו, ועיכבו אותו לחקירה גם במהלך הלילה. הח"כ לשעבר מהליכוד נעצר אתמול בבוקר בהר הבית ונחקר במשך היום במשטרה, ובמהלך הלילה נערך חיפוש בביתו בחשד שגנב חומרי חקירה ושיבוש הליכי משפט. במהלך החיפושים צייץ גליק בטוויטר על "שוטרים בבית בחצות הלילה, אחרי יום שלם של טרטורים".

גורם במשטרה שצוטט 'בחדשות 12' אמר בעקבות המעצר כי בניגוד מוחלט לטענות של יו"ר הכנסת ופרקליטו של גליק, החקירה מעלה שהוא לקח מסמכים מסווגים שקשורים ישירות להתנהגותו בהר הבית ולחקירה שמתנהלת נגדו בעניין זה. עוד אומר אותו גורם שגליק עטף את המסמכים האלה בטופס השימוע שעליו חתם וכך הכניס אותם לכיסו. "מעשיו של ח"כ לשעבר גליק לחלוטין אינם תמימים ולא ניתן לצפות להתנהלות סלחנית למעשים כאלה", מסר.

עו"ד דינו של גליק אייל שלי אמר הבוקר כי העביר יחד עם גליק מסמכים למשטרה הנוגעים לשימוע שנערך לגליק לפני הרחקתו מהר הבית, מסמכים פרוצדורליים שנמצאים במחשבי המשטרה ומוקראים לגליק בעת השימוע. למרות השבת המסמכים, משעה 8 אין קשר בין עו"ד לגליק שעצור וממשיך להיחקר.

יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין אמר הבוקר כי, "ההתנכלות של המשטרה לחבר כנסת לשעבר, יהודה גליק, היא אלימה ולא ראויה. לא יכול להיות שבמדינת ישראל שוטרים אוזקים אדם כי הוא הלך לאט מדי בעיניהם. לא יכול להיות שמטרטרים אדם באמצע הלילה בעילה שמעוררת סימני שאלה. לא יכול להיות שזכויות אדם הפקר".

שר המשפטים אמיר אוחנה צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אחרי שנעצר בכח על הר הבית בעוון הנורא של ״הליכה איטית״ ובילה שעות בתחנת המשטרה, שוחרר חברי יהודה לביתו. בחצות הגיעו שוטרים לביתו לביצוע חיפוש אם שיבש את החקירה הסבוכה בדבר ההליכה האיטית. בין לבין, נפגשתי עם שני חברי הקונגרס האמריקאי עימם ביקר על הר הבית, ולא ידעתי את נפשי מבושה".

פרשן 'חדשות 12' עמית סגל כתב הבוקר: "ההתנהלות המשטרתית בעניין גליק מאכזבת ומקוממת דווקא על רקע השינוי החיובי מאוד ביחס ליהודים בהר שמוביל שר הבטפ גלעד ארדן. המדיניות של הדרג המדיני (=נתניהו)? שמאפשרת אפלייה חריפה בהר היא שורש הבעיה".

מארגון בצלמו נמסר: "לפני שלש שנים שייח מוסלמי בהר הבית קרא לרצוח היהודים. אפילו לא נפתחה חקירה פלילית, אבל יהודי שהולך לאט בהר הבית. זה סכנה לאומית, פנינו הבוקר לממ פרקליט המדינה שיורה מיידית לפתוח שוב בחקירה ולעצור את השייח המסית לא ייתכן שיהיה איפה ואיפה".

אמש נחשפה 'בחדשות 12' ההתכתבות בין גליק לשר לביטחון פנים גלעד ארדן, הנוגעת לביקור המתוכנן של גליק ובהמשך גם למעצר שלו למשך מספר שעות על שטח ההר. שם, נראה כי אמש כתב השר לעמיתו לשעבר למפלגה: "תשתדל שלא יהיה 'שמח' סביב הביקור". גליק השיב לו: "מבחינתי יהיה בפרופיל נמוך". ארדן הוסיף: "בסדר גמור. אני אדבר עם המשטרה".

טרם המעצר, ארדן כתב שוב לגליק ושאל אם הביקור הסתיים. לאחר שהשוטרים עצרו אותו כתב לשר: "בושה וחרפה. ברגע שהאורחים עזבו – השוטרים עצרו אותי". ארדן התפלא והגיב: "עצרו? מה הכוונה? איפה אתה עכשיו?", וגליק השיב: "אני עצור בהר הבית עם אזיקים לעיניי כל הערבים". לאחר כ-4 שעות, הוא שוחרר ממעצר.

כזכור, גליק נעצר בהר הבית לאחר שעל פי גרסתו נטען כי הוא הולך "לאט מידי". ממשטרת ירושלים נמסר לאחר מעצרו על ההר כי "גליק יצר פרובוקוציות במהלך הביקור, עיכב במתכוון את הקבוצה שעימה הסתובב וסטה מהמסלול שהותווה לביקור. כאשר השוטרים ביקשו לעכב אותו – גליק התנגד והם נאלצו לעצור אותו בכוח ואף אזקו את ידיו באזיקים".

לטענת המשטרה, גליק חשוד כי לאחר שנעצר בהר הבית ונחקר, טרם שוחרר בתנאים מגבילים, נשאר גליק לבדו בחדר החקירות ובזמן הזה נטל והכניס לכיסו מסמכים שהיו על השולחן ועסקו בחקירה נגדו. בשלב מאוחר יותר, כשהתברר לחוקרים שהמסמכים נעלמו, הם פנו לשופט תורן שנעתר לבקשתם והוציא צו חיפוש בביתו של גליק בירושלים. יצוין שצו החיפוש נחתם כבר על ידי השופט בשעה 16:30 אחרי צהריים.

מהמשטרה נמסר הלילה כי, "לפני זמן קצר, סיימה המשטרה חיפוש על פי צו של בית משפט ועיכבה לחקירה את החשוד שהפר הבוקר את הסדר בהר הבית וזאת בגין עבירות של שיבוש הליכי משפט וגניבה. היום בסיום החקירה של החשוד עלה החשד כי הוא גנב חומרי חקירה טרם יציאתו מחדרי החקירות, ובעקבות החשדות פנתה המשטרה לבית המשפט שאישר את בקשתה לצו חיפוש בביתו של החשוד, בהמשך הערב הגיעו שוטרים לביתו והמתינו עד הגעתו בשעות הלילה ולפני זמן קצר סיימו השוטרים את החיפוש ועיכבו את החשוד לחקירה".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
6 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מה נשמע?

בושה וחרפה!!!!!!

חברה מה אתם רוצים השוטרים ערבים .
אז מה אתם מצפים.
המשטרה מתלבשת עליו.
ככה זה שאין מח"ש אמיתי.

מי בעל הבית במדינה הזאת?

מתי ההזוים האלו יבינו שהר הבית לא בידינו

רשעים ! עולים להר הבית.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו