צילום: יונתן סינדל / Flash90

תושב מזרח ירושלים נעצר בחשד שתקף באלימות את חכ"ל יהודה גליק

צעיר בשנות ה-20 לחייו מוואדי ג'וז נעצר על ידי המשטרה בחשד שתקף את חכ"ל יגליק ופצע אותו באורח קל, בשעה שהגיע לנחם את משפחתו של איאד אל-חאלק, הגבר בעל הצרכים מיוחדים שנורה למוות בידי שוטרים. הצעיר הועבר לחקירה

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הוכה אמש (יום חמישי) לאחר שגורש מסוכת האבלים של משפחת הצעיר שנהרג מירי שוטרים, איאד אלחלאק – בן 32 הלוקה באוטיזם – במזרח ירושלים. גליק פונה לבית החולים שערי צדק בעיר ומצבו קל. המשטרה פשטה על שכונת ואדי ג'וז ועצרה את החשוד בתקיפה, וכמה בני אדם נוספים.

המשטרה מסרה הבוקר כי "חקירה מהירה הביאה הלילה לאיתור זהותו ומעצרו של חשוד" בתקיפת גליק באזור ואדי ג'וז. לפי המשטרה, החשוד – תושב מזרח ירושלים בשנות העשרים לחייו – נעצר והובא לחקירה.

כזכור, חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הותקף אתמול לאחר שגורש מסוכת האבלים בבית משפחתו של איאד אלחלאק, צעיר פלסטיני הלוקה באוטיזם שנהרג מירי שוטרים במזרח ירושלים. גליק פונה לבית החולים שערי צדק בבירה ומצבו מוגדר קל. גליק נפצע בעבר קשה בניסיון להתנקש בחייו. מחבל מצור באהר ניסה אז לירות בו, בתום כנס בו נכח.

עם הגעתו של גליק לנחם את משפחת אלחלאק בשכונת וואדי ג'וז בירושלים, החלו להתפתח דין ודברים בינו לבין בני המשפחה וקרוביהם. בשלב מסוים גורש גליק מסוכת האבלים והוכה בידי אחד הנוכחים במקום.

בבית החולים התייחס גליק לתקרית ואמר: "ברוך השם אני בסך הכול מרגיש טוב. חטפתי די הרבה מכות יבשות". הח"כ לשעבר מהליכוד הוסיף: "אפשר לומר שלפחות בפעם השנייה עברתי ניסיון התנקשות וברוך השם בפעם השנייה מד"א התייצבו ולקחו אותי לטיפול וטיפלו בי גם בדרך בצורה המיטבית ביותר. תודה גם למשפחה שהייתה שם והגנה עליי, גם לאיש מכבי האש וגם לשוטרים וגם למד"א שטיפלו בי כל הדרך, פה בבית החולים אני בידיים הכי טובות שיש".

לאחר התקרית בה נורה איאד למוות, גינה גליק את התנהלות המשטרה. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו כתב: "בעקבות איבוד השליטה הזה בהר הבית צריך לומר בבירור – מפקד מחוז ירושלים צריך ללכת הביתה היום". בציוץ באנגלית הוא כתב: "מג"ב הרגו היום את איאד אל-חלאק תושב ירושלים בעל מוגבלות. המשטרה חייבת לחקור את האירוע ולשתף את המשפחה בחקירה. דברים כאלה לא צריכים לקרות. המשטרה צריכה לנהוג במשנה זהירות לפני שימוש בנשק".

 

תקרית ירי בי-ם: מתנקש ירה בפעיל הימין יהודה גליק. מצבו קשה

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

שילך עוד פעם ויקבל מכות עד שיבין

נדפקה לו הקופסא.
הוא הלך לנחם גם את משפחת השוטר הפלסטינאי שנהרג בשגגה?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו