צילום: לשכת ראש הממשלה

הימין במתקפה על נתניהו: "אימץ את הרטוריקה של השמאל הקיצוני"

ראש הממשלה תקף את אנשי הימין: "אלה שעכשיו אומרים להחיל ריבונות אמרו לפני כמה חודשים שאסור לעשות את זה". יוסי דגן הגיב: "ראש הממשלה השתמש בראשי ההתיישבות וזרק אותנו. ראש הממשלה הונה אותנו והונה את כל הציבור במדינת ישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ראשון) בראיון ל'גלי צה"ל לביקורת שניצתה מימין לאחר שהכריז על נרמול היחסים עם איחוד האמירויות בתמורה להקפאת החלת הריבונות, ואמר כי "אלה שעכשיו אומרים להחיל ריבונות אמרו לפני כמה חודשים שאסור לעשות את זה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הגיב בחריפות ואמר כי "ראש הממשלה בנימין נתניהו שנכשל כשלון מחפיר ומביך ונמנע מלקיים את ההבטחה המרכזית שלו ב 3 מערכות הבחירות שהביאו לו את הנצחון בהן. החלת הריבונות על כל הישובים ביהודה ושומרון, מוסיף חטא על פשע ומאמץ את הרטוריקה של השמאל הקיצוני, שמאשימה את ההתיישבות בכל דבר שזז באיזור".

"ראש הממשלה שעכשיו תוקף אותנו הוא זה שרדף אחרינו לפני הבחירות והשתמש בנו כדי להעביר את המסר שהביא לו את הנצחון: ריבונות מלאה על כל הישובים ביהודה ושומרון. הוא לא אמר מדינת טרור בלב הארץ, הוא לא אמר להחיל ריבונות רק על הישובים שהשמאל רוצה שיישארו בשליטת ישראל ואת השאר להשאיר בחוץ הוא אמר ריבונות מלאה. ראש הממשלה השתמש בראשי ההתיישבות וזרק אותנו".

"ראש הממשלה הונה אותנו והונה את כל הציבור במדינת ישראל. אני קורא לראש הממשלה במקום לעסוק בספינים ובהאשמות שווא ובדמגוגיה, תתעשת. החל את הריבונות המלאה עם ארצות הברית או בלי ארצות הברית, על זה נבחרת וזה מה שיציל את שארית האמון שנותרה בציבור אוהבי ארץ ישראל במנהיגותך. אם הריבונות לא תוחל וראש הממשלה ימשיך בספינים ובתרגילים הללו ראש הממשלה עלול לאבד את האמון של המחנה הלאומי ולאבד את השלטון", דברי דגן.

מנכ״ל האיחוד הלאומי יהודה ולד אמר בתגובה לדברי נתניהו: "ראש הממשלה קצת מתבלבל. אנחנו רוצים ריבונות על כל מרחבי יו"ש, כך גם הצהיר נתניהו שיעשה בוושינגטון ובכך תמכנו. קושנר דחף לביצוע תוכנית טראמפ כך שהחלת הריבונות תלווה בהקמת מדינה פלסטינית ולזה התנגדנו בכל כוחנו. ‏נתניהו וויתר על החלת הריבונות והסכים למפה שמחלקת את הארץ למדינה פלסטינית בתמורה לשלום עם האמירויות ובכך נתן שטחים תמורת שלום ושיקר לבוחריו".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו