צילומים: דוברות הכנסת – יהונתן סמייה

"אתם מנסים לשעבד את שלטון החוק": עימות חריף בין ניסנקורן ללוין • צפו

עימות חריף במליאת הכנסת בין שר המשפטים לבין יו"ר הכנסת. ניסנקורן: "ההצעה להקמת ועדת חקירה בנושא הפרקליטות היא שבירת כלים". לוין הגיב: "לגונן על עבירות פליליות זה ההפך משלטון החוק, חובתך להיות הראשון שדורש את הבדיקה הזו"

עימות חריף התפתח במליאת הכנסת בין שר המשפטים אבי ניסנקורן לבין יו"ר הכנסת יריב לוין, בעקבות שאילתה שהגישה חברת הכנסת מאי גולן שעסקה בעמדת משרד המשפטים לנוגע לרכישת קרקע של עו"ד ליאת בן ארי בראש העין.

שר המשפטים ניסנקורן השיב לשאילתה ואמר: "בתקופה האחרונה גוברים הניסיונות החוזרים ונשנים להכפיש את עו"ד בן ארי בפרסומים שונים ברשות ובתקשורת. העובדה שפרקליטה נאלצת להסתובב עם אבטחה כאשר כלפי בני משפחתה נשמעים איומים ונעשים ניסיונות למרר את חייה רק בשל מילוי משימה על שמירת חוק שהוטלה עליה במסגרת עבודתה, היא בלתי נסבלת. כמי שעמד בראש משרד המשפטים אני מצפה מכל עובדי המשרד לשמש דוגמה ומופת בהתנגדותם המקצועית והאזרחית ובצד זאת אמשיך לעמוד כחומה בצורה נגד התקפות שלוחות רסן על עובדי ציבור מסורים שכל חטאם הוא אכיפת החוק".

שר המשפטים התייחס להצעתו של ח"כ סמוטריץ' להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לניגודי העניינים בפרקליטות ואמר: "כשיש לך קואליציה עם כחול-לבן ההצעה הזו היא שבירת כלים, ככה אני רואה את זה, ככה רואה את זה כחול לבן וככה רואה את זה גם בני גנץ. אתם בסופו של דבר צריכים להחליט אם אתם בשותפות או שאתם במאבק מתמשך. נושא של שמירה על שלטון החוק אלה דברים שהם בליבת האמונה של כחול לבן".

השר ניסנקורן פנה ליו"ר הכנסת יריב לוין ואמר: "הסתה הפרועה לדעתי היא בלתי נתפסת אבל יותר מזה בלתי נתפס שאתה כאחד מהמובילים של הליכוד ובתפקיד הבכיר שלך מתבטא ככה בלי תיאום והסכמה עם כחול לבן, אני חושב שזו שבירת כלים. אנחנו לא נוותר בנושא הזה".

יו"ר הכנסת יריב לוין הגיב לדברים ואמר: "מאחר שפנית האלי אני גם אענה לך בצורה חדה וברורה, בכל הכבוד שותפות הוא משני הצדדים, וכאשר עולה נושא שכואב וחשוב לציבורים עצומים ואני חושב שצריך להטריד כל אזרח במדינת ישראל, חובתנו לעמוד על-כך שהדברים ייבדקו כפי שצריך ולעומק".

"שותפות פירושה לא שאנחנו עושים את כל מה שאתם רוצים, אלא שלפעמים אתם גם מקשיבים לציבור ומקשיבים גם למה שאנחנו מייצגים ונענים גם לבקשות ולדברים שחשובים לנו. זה בטח נכון כאשר מדובר בהקמת ועדת חקירה, הרי בעניין הזה לא אמורות להיות מחלוקות הרי כולם אמורים להיות מעוניינים שהדברים יתבררו".

עוד אמר יו"ר הכנסת "אם זה קורה כך בתיקו של אדם אחד זה לא נעצר שם, מי יודע אם לא יושבים היום בבתי סוהר במדינת ישראל אנשים רק על שום כך שזכויותיהם נרמסו. ואתה כשר משפטים חובתך להיות הראשון שדורש את הבדיקה הזו, לא זה שחוסם אותה, ותהיה ראשון הדורשים לברר ולבדוק ולהרחיק מהמערכת את מי שהשתמשו בסמכותם לרעה. ואתה לא עושה את תפקידך בעניין הזה".

שר המשפטים ניסנקורן הגיב ואמר: "אתם מנסים לשעבד את שלטון החוק ואת עצמאות המערכת בגלל תיקי נתניהו, נקודה. אתם עושים שימוש הציני והמכוער במקרה המוות במקרה המוות שקרה לפני מספר שנים. אתם לוקחים גם את כנסת ישראל למסע הרפתקאות על הדמוקרטיה ונגד שלטון החוק. לא סתם התעקשנו על תיק המשפטים, כדי שנוכל לשמור על שלטון החוק".

יו"ר הכנסת יריב לוין: "זה לא שלטון החוק, לגונן על עבירות פליליות זה ההפך משלטון החוק".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

ניסנקורן בלע תקליט. שלטון החוק

ככל הנראה, גם נתניהו וגם שי ניצן וחבריו זכאים ללבוש את מדי האסירים. ובמילים אחרות- כולם צודקים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו