"התוכנית להורדת יוקר המחייה": מחיר הדלק לא יירד; גם מחיר החשמל יירד במעט

Hadas Parush/Flash90

"התוכנית להורדת יוקר המחייה": מחיר הדלק לא יירד; הכול סיסמאות?

אמנם בנט מתכנן להכריז הערב על "התוכנית להורדת יוקר המחייה", אבל מאחורי הסיסמאות לאו דווקא יש קבלות. לפי המסתמן, מחיר הדלק לא יירד ואף יעלה, ומחיר החשמל אמנם יירד - אבל בקצת. אז מה כן ייקל עלינו ביוקר המחייה?

לפני כשבוע אזרחי ישראל 'התבשרו' כל יום על ייקור חדש של חשמל, דלק, או סתם מוצר אחר. זעם ציבורי גדול בשילוב של חרם צרכנים – הביא את הממשלה להבנה כי קיים צורך להציג תוכנית כלכלית חדשה שתביא לירידה ביוקר המחייה הגואה בישראל. אלא שהבוקר (רביעי) מתגלה כי התוכנית לא תוריד את המחירים שרצו בתחילה להוריד. כך דווח ב'ידיעות אחרונות'.

לפי הדיווח, מפלגת ימינה ורה"מ בנט עצמו, מפלגות כחול לבן ויש עתיד – רצו לשלב צעדים משמעותיים בתוכנית הכלכלית שיציג הערב בנט במסיבת עיתונאים מיוחדת. בין הצעדים הם רצו שייכלל גם ירידה במחיר הדלק והפחתת שיעורי מס הכנסה – אלא שבכירי פקידי משרד האוצר התנגדו למהלך, מה שיביא ככל הנראה לכך שלא תהיה הוזלה באותם פרמטרים.

בנט התעקש שמסיבת העיתונאים תתקיים במשרד ראש הממשלה ולא במשרד האוצר, כפי שתוכנן בתחילה. כאמור, הערב היא תוצג על ידו, וזאת לאחר שביומיים האחרונים עמלו קשות במשרדי האוצר והכלכלה לסיים לגבש את התוכנית. עם זאת, עדיין ישנם מספר חילוקי דעות על התוכנית.

מה שכן בטוח בתוכנית – זה הפחתת הייקור במחיר החשמל מ-5.7% לכ-2% בלבד באופן זמני, מתן נקודות זיכוי ממס להורים עובדים לילדים, ומענק מס הכנסה שלילי להורים עובדים ששכרם נמוך. על הדלק במשרד האוצר לא מסכימים להתפשר ולא מוכנים להוריד את מחירו.

במשרד האוצר מצאו תירוץ מעניין לאי הסכמתם להפחתת מחיר הדלק – נושא האקלים. לטענתם, "לא יעלה על הדעת שבזמן שהעולם מתקדם לאנרגיה ירוקה ומתחדשת, ישראל תפחית את מחירי הדלק ותגביר את השימוש בבנזין המזהם". במשרד האוצר מגבים את דבריהם גם באמירות של בנט עצמו בוועידת האקלים בגלזגו.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

זועקת השאלה וכי מה בנוגע להפחתת המס על כלי רכב חשמליים והיברידיים??????
עזבו בעצם אין מה/מי לשאול
חבל על הרוק

עשיתי טעות ונתתי לחבורת הזבל את הקול שלי,אין אמונה בזבלים מימין ולא מהשמאל. פשוט מדינה פח !!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו