צילום: נועם רבקין / פלאש 90

המשוכה הבאה: המשטרה תחקור את ח"כ לשעבר בן ארי?

לאחר שוועדת הבחירות המרכזית אישרה היום את התמודדותו של חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי ודחתה את בקשת הפסילה נגדו, הערב (רביעי) התפרסם כי במשטרה ובפרקליטות בוחנים אם לפתוח בחקירה פלילית נגד מיכאל בן ארי על הסתה לגזענות

לאחר שוועדת הבחירות המרכזית אישרה היום את התמודדותו של חבר הכנסת לשעבר מיכאל בן ארי ודחתה את בקשת הפסילה נגדו, הערב (רביעי) התפרסם כי במשטרה ובפרקליטות בוחנים אם לפתוח בחקירה פלילית נגד מיכאל בן ארי על הסתה לגזענות.

על פי הדיווח בערוץ 13, הבחינה מתבצעת לאור ציטוטים של בן ארי מהעבר, שהביאו את היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ואת פרקליט המדינה שי ניצן להמליץ שלא לאפשר לו להתמודד לכנסת.

ההמלצה להגיש כתב אישום עדיין רחוקה מאוד אך כבר בשבועות הקרובים יוחלט האם לפתוח בחקירה נגדו.

ממפלגת עוצמה יהודית נמס בתגובה לפרסום: "התנהלות הפרקליטות ובראשם פרקליט המדינה שי ניצן והיועמ"ש מנדלבליט היא המשך ישיר להתנהלותם בשאלת הפסילה של חברי עוצמה יהודית".

עוד אומרים בעוצמה יהודית כי: "הניסיון של ניצן ומנדלבליט להשפיע על הליך הבחירות בישראל ולהשחיר את דמותו של ד"ר בן ארי הוא ניסיון חמור שיש לדחות אותו על הסף".

הם תקפו גם את עיתוי הפרסום ומסרו כי: "ד"ר בן ארי מפרסם את דעותיו במשך שנים רבות, ורק היום, לאחר החלטת הוועדה שלא לקבל את עמדת היועמ"ש החליטו בפרקליטות לפרסם על 'בחינה' לפתיחה בחקירה. זו התנהלות מטרידה ועושה רושם שהפרקליטות מנסה שוב לגרום לפסילתו של ד"ר בן ארי בכלים פסולים".

נציין כי בבקשת הפסילה מוקדם יותר היום אושרה מועמדותו של בן ארי על חודו של קול כאשר 16 חברי וועדה הצביעו נגד פסילתו ואילו 15 חברי וועדה הצביעו בעד פסילתו של בן ארי. יו"ר הוועדה השופט חנן מלצר נמנע בהצבעתו.

לאחר ההחלטה אמר בן ארי בראיון לערוץ 12 כי "שמעתי את ההתבטאויות, לא מיניה ולא מקצתיה. המסמך הוא שקרי. לקחו חלקי דברים שלי, השמיטו את מה שכורך את האמירות האלה. כשאני אומר שצריך להרוג את מי שמדבר נגד המדינה, אז אני אומר לאחר מכן, איסמאעיל הנייה, יחיא סנוואר. את זה הרפורמים לא מציגים".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

חברה בואו נעשה מציניג לבן ארי וגביר תיהיו גברים נעשה להם מיצניג היעד הוא 200000000 בקטנה כל הז'ידי אם ששומע אותי תהיו גברים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו