דרעי קורא לפטר את חברי ועדת השטרות

בנאומו בכנסת תקף דרעי בחריפות את חברי ועדת השטרות וקרא לפטר אותם לאחר שנכשלו בתפקידם | בדבריו אמר דרעי "אם אתקל בהדרת מזרחים או עדות אחרות, אטפל"

ח"כ אריה דרעי ממשיך לייצר כותרות סביב הדרת המזרחים מהשטרות. דרעי קרא מעל דוכן המליאה לשר האוצר להחליף את חברי ועדת השטרות: "הם נכשלו. חייבים לשנות מהשורש. השופט שאמר שהדיון מטופש לא יכול לעמוד בראש הוועדה". אמר.

קרא עוד:

[postim]

"יש למנות ועדה שתייצג את כולם". המשיך דרעי ואמר: "אני מתכוון בכל שבוע, אם אתקל בהדרת מזרחיים או עדות אחרות, אטפל. אין דרך לחבר בינינו אם לא נכיר בכל כלי התזמורת, אם לא נבין שכשהיד שלי כואבת, כל הגוף כואב".

ח"כ מירי רגב, שהעלתה את ההצעה לסדר היום אמרה: "השאלה היא לא מי תרם יותר למדינה אלא זכות שווה להיות חלק מהסיפור. אין ייצוג הולם לציבור גדול כי לרבי יהודה הלוי לא היה יחצ"ן".

ח"כ זבולון קלפה: "טעות ועוול לחשוב שמורשת ספרד מסתכמת במימונה. כל ילד יודע מי היה הרמב"ם או רבי יוסף קארו".

סגן השר מיקי לוי השיב בשם משרד האוצר: "בהתאם לחוק בנק ישראל ניתנה לבנק הסמכות הבלעדית להנפיק שטרות. קביעת צורתם ותוכנם יעשו על ידי נגיד בנק ישראל ובאישור הממשלה. הממשלה אישרה את דמויות השטרות החדשים ב-2011. כיצד התעוררנו רק עכשיו?" ובנימה אישית הוסיף: "אתם נרדמתם בשמירה. אם חברי הכנסת רוצים לשנות את החוק, בבקשה. זה מרגיז אותי כמו שמרגיז אותך. החוק לא נמצא לפתחו של שר האוצר אלא לפתחו של הבית הזה".

הנושא יועבר לדיון בוועדת הכספים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

רבי אריה זה לא כבוד למרן הבית יוסף או לפרי חדש והאור החיים הקדוש וכו' להשוות אותם ח"ו להרצל וביאליק ימח שמם

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו