בַאֲבֹד רְשָׁעִים רִנָּה • ישראל חיסלה הלילה את סמיר קונטאר בפאתי דמשק

בתקיפה נהרגו שמונה פעילים נוספים של חיזבאללה ומשמרות המהפכה האיראניים, בהם מפקד בכיר בארגון טרור מקומי • קונטאר, שישב שלושה עשורים בכלא הישראלי, מונה על ידי חיזבאללה להקים את החזית הסורית של הארגון נגד ישראל ולעמוד בראשה

בכיר חיזבאללה והאיש שהפך סמל בינלאומי לאכזריות הטרור, המחבל הלבנוני ממוצא דרוזי סמיר קונטאר, חוסל הלילה בתקיפה אווירית ישראלית בפאתי דמשק, כך דיווחו רשתות תקשורת בעולם הערבי מפי בכירים בחיזבאללה.

על פי הפרסומים הערביים, שני כלי טיס של חיל האוויר חדרו למרחב האווירי של סוריה בסביבות השעה 22:15 ושיגרו ארבעה טילים לעבר מבנה בן 6 קומות בג'רמאנא, פרבר השוכן מדרום לבירה דמשק. בתקיפה נהרגו שמונה אנשים נוספים, ככל הנראה כולם פעילי חיזבאללה ואנשי משמרות המהפכה של איראן, בהם פרחאן שעלאן, בכיר ב'ארגון ההתנגדות הסורי', אשר פועל ברמת הגולן.

"בגאווה והתנשאות אנחנו מודיעים על מות הקדושים של המפקד לוחם הג'יהאד סמיר קונטאר. אנחנו גאים להצטרף לשיירות משפחות השאהידים אחרי 30 שנה של המתנה בשיירת משפחות האסירים", נאמר בהודעה שפרסם אחיו, בסאם קונטאר.

קרא עוד:
[postim]

סמיר קונטאר ביצע בשנת תשל"ט את אחד מפיגועי הטרור המזעזעים באכזריותם שידעה מדינת ישראל – רצח בני משפחת הרן בנהריה. לאחר 29 שנים בכלא הישראלי, שוחרר הרוצח יחד עם מחבלים נוספים, בתמורה לגופות החיילים אלדד רגב ואהוד גולדווסר הי"ד.

עם שחרורו הפך קונטאר לגיבור לאומי בלבנון ובסוריה ולסמל ההתנגדות לאויב הציוני. מעמדו הציבורי גרם לראשי חיזבאללה למנותו לפני מספר שנים כאחראי להקמת החזית נגד ישראל ברמת הגולן הסורית – אזור הפעילות החדש של הארגון, בו 'זכה' בתמורה לשיתוף הפעולה הצבאי שלו עם בשאר אל-אסאד נגד המורדים הסונים בסוריה.

20151219232026 (3)

קונטאר גייס צעירים סורים – בעיקר דרוזים – לשורות זרוע החיזבאללה שהקים ברמת הגולן. הוא חימש ואימן אותם כהכנה ליום פקודה ובה בעת ניסה מדי פעם לבצע פיגועים 'קטנים' נגד סיורי צה"ל לאורך גדר הגבול. בתקרית החמורה מכולן נפצעו ארבעה חיילי צה"ל, בהם אחד באורח קשה, כשהג'יפ שלהם עלה על מטען חבלה במהלך סיור מבצעי.

לפני כשנה חוסל בתקיפה אווירית ג'יהאד מורנייה, שותפו הבכיר של קונטאר בהנהגת חיזבאללה ברמת הגולן. מורנייה הצעיר (בן 25 בלבד), היה בנו של האיש מס' 2 בארגון, עימאד מורנייה, אשר חוסל במבצע משולב של ה'מוסד' וה-CIA האמריקני כשבע שנים קודם לכן בדמשק. יחד עמו נהרגו שישה פעילי טרור נוספים, בהם גנרל בכיר במשמרות המהפכה של איראן.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו