יונתן סינדל / Flash90

נשיא המדינה ריבלין הודיע לבני גנץ: "המנדט להרכבת ממשלה עובר לכנסת"

הנשיא רובי ריבלין הודיע הבוקר ליו״ר הכנסת ח"כ בני גנץ כי הוא מעביר את תהליך הרכבת הממשלה לכנסת. ריבלין: "אני תקווה כי יעלה בידי חברי הכנסת לגבש רוב, שיאפשר להביא להרכבת ממשלה מהר ככל הניתן, ולהימנע ממערכת בחירות רביעית"

בדרך לבחירות? נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הודיע הבוקר (חמישי) ליו"ר הכנסת ח"כ בני גנץ כי הוא מעביר את תהליך הרכבת הממשלה לכנסת. בשלב זה, על פי חוק יסוד: הממשלה, רוב חברי הכנסת רשאים לבקש מנשיא המדינה, בכתב, להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהסכים לכך, והכל תוך 21 יום מהודעת הנשיא זו.

בהודעתו ליו״ר הכנסת כתב הנשיא: "אנו מצויים במערכת בחירות, הנערכת זו הפעם השלישית, בתקופה של כשנה, ברצף, בלא שעלה בידי מי מנבחרי הציבור להרכיב ממשלה, שתזכה לאמון הכנסת. כנשיא המדינה מוטלת עלי החובה על פי חוק יסוד: הממשלה לפעול להביא להרכבת ממשלה בישראל, מהר ככל הניתן, ובהתאם לכך הפעלתי את סמכותי במערכת הבחירות לכנסת ה- 23".

"נוכח תמונת המצב שהתבררה בפני, במערכת בחירות שלישית זו, לפיה לאף אחד מן המועמדים אין תמיכה של רוב חברי הכנסת, באופן המאפשר להם לקבל את אמון הכנסת ולהרכיב ממשלה, גם לא בדרך של ממשלת אחדות, ומתוך מחויבות לתכליתו של חוק היסוד, להביא להרכבתה של ממשלה שתיהנה מאמון הכנסת, מהר ככל הניתן".

הנשיא הוסיף: "אני מודיע לך כי אינני רואה אפשרות להגיע להרכבת ממשלה, ואני מעביר את תהליך הרכבת הממשלה לכנסת, שרשאית לפעול לפי סעיף 10(א) לחוק היסוד. אני תקוה כי יעלה בידי חברי הכנסת לגבש רוב, באופן שיאפשר להביא להרכבת ממשלה מהר ככל הניתן, ולהימנע ממערכת בחירות רביעית". את דבריו מסיים נשיא המדינה: "כולי תקוה כי יעלה בידי חברי הכנסת לגבש רוב, באופן שיאפשר להביא להרכבת ממשלה מהר ככל הניתן, ולהימנע ממערכת בחירות רביעית".

מכתבו של נשיא המדינה ליו"ר הכנסת בני גנץ

כזכור, הלילה בחצות (בין רביעי לחמישי) פקע המנדט שקיבל יו"ר כחול לבן ויו"ר הכנסת, בני גנץ, להרכבת הממשלה. זאת אחרי הארכה בן היומיים שקיבל ביום שני בערב מנשיא המדינה ראובן ריבלין. כעת עוברת ההכרעה לכנסת וכל ח"כ שישיג 61 חתימות יוכל לנסות להרכיב ממשלה במשך 14 יום, אם תוך 21 יום לא ישיג אף ח"כ את החתימות הנדרשות, הכנסת מתפזרת אוטומטית והולכים לבחירות בפעם הרביעית ברציפות.

בכירים בצוות המשא ומתן של כחול לבן שצוטטו הבוקר (חמישי) ב'כאן חדשות' טוענים כי להבנתם ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה בחירות נוספות וזו גם הסיבה שעולים קשיים מחודשים בפגישות. לדברי אותם בכירים הכלי האחרון שנותר בידי כחול לבן הוא קידום חקיקה נגד נתניהו, וכי הכל יקום ויפול על ההחלטה של חברי הכנסת יועז הנדל וצביקה האוזר. היום ישובו וייפגשו צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן, לאחר שהלילה הסתיימו השיחות ביניהם בלי תוצאה.

גורמים בכחול לבן אומרים כי נציגי הליכוד העלו דרישות נוספות להגביל את בג"ץ מלהתערב במעמדו של נתניהו, כראש הממשלה או כממלא מקומו. נציגי כחול לבן הבהירו כי באו לדון בהקמתה של ממשלת חירום לאומית, ולא בבעיות המשפטיות של נתניהו.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
6 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

חבל על הזמן, 21 הימים הללו מיותרים לגמרי

לא תצליחו להקים שום ממשלה. לא כעת ולא בעתיד. יהיו עוד בחירות ואחריהם עוד בחירות.
כך עד בחירות שביעיות.
לאחר הפעם השביעית בה לא תקום ממשלה יקרה משהו בשמיים בכל העולם. ישמעו את השופר הגדול של המשיח ויראו אותו לעיני כל העולם. אליהו הנבי יופיע במלא עוזו ואחר המשיח בן דוד.
יהיה מורא גדול ומופתים. וכו וכו'.

"לא באנו לפתור בעיות אישיות של נתניהו" מאחורי מילים ציניות צבועות אילן עומדת מזימה לגנוב שלטון ולפרק את כל הימין נתניהו היה רץ שוב ללא קשא לעלילות הדם של כל המסוממים עם הקצף על השפתיים להביאו לבית משפט .
אם יכונו כאזרחים כל אחד היה בא בתורו לבלפור לתת לו ולשרה מתנה על מסירות נפשם למעננו.

זה עונשו של מי שבגד בבוחריו והאמין למילה של הנאשם מבלפור
גם לקה גם אכל את הדגים וגם גורש מהעיר.

הפעם זה ברור – ביבי הוביל את ישראל לבחירות רביעיות !
הציבור לא יסלח על זה!

אין על ביבי השנאה למי שמחזיק את בלפור יותר מבן גוריון לא מחזיקה מיים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו