Flash90

בכירים בצוות המו"מ של כחול לבן: "נתניהו רוצה בחירות נוספות"

21 יום לפיזור הכנסת ה-23: בכירים בכחול לבן תוקפים בחריפות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ומאשימים כי הוא רוצה בחירות נוספות, הקלף האחרון שנותר כדי לדחוף לממשלת אחדות הוא האיום בקידום חקיקה נגד רה"מ - העניין יקום או יפול לפי החלטת הנדל והאוזר

מבוי סתום: בכירים בצוות המשא ומתן של כחול לבן שצוטטו הבוקר (חמישי) ב'כאן חדשות' טוענים כי להבנתם ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה בחירות נוספות וזו גם הסיבה שעולים קשיים מחודשים בפגישות.

לדברי אותם בכירים הכלי האחרון שנותר בידי כחול לבן הוא קידום חקיקה נגד נתניהו, וכי הכל יקום ויפול על ההחלטה של חברי הכנסת יועז הנדל וצביקה האוזר. היום ישובו וייפגשו צוותי המשא ומתן של הליכוד ושל כחול לבן, לאחר שהלילה הסתיימו השיחות ביניהם בלי תוצאה.

גורמים בכחול לבן אומרים כי נציגי הליכוד העלו דרישות נוספות להגביל את בג"ץ מלהתערב במעמדו של נתניהו, כראש הממשלה או כממלא מקומו. נציגי כחול לבן הבהירו כי באו לדון בהקמתה של ממשלת חירום לאומית, ולא בבעיות המשפטיות של נתניהו.

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר ח"כ בוגי יעלון התייחס למשבר בציוץ בחשבון הטוויטר שלו וכתב כי, "אחרי דיבורים על חרום ואחדות, נשארנו עם נאשם שנאחז בכסא ראה״מ, כדי להמלט מספסל הנאשמים, שלקח את הליכוד והמדינה כבני ערובה, הוביל ל-3 מערכות בחירות, ואולי לרביעית. התעוררנו עם מיליון מובטלים, עצמאיים שעסקיהם קורסים, הורים מתים בבתי אבות ועוד. חברינו בליכוד ובגוש החסינות, התעוררו".

כזכור, הלילה בחצות (בין רביעי לחמישי) פקע המנדט שקיבל יו"ר כחול לבן ויו"ר הכנסת, בני גנץ, להרכבת הממשלה. זאת אחרי הארכה בן היומיים שקיבל ביום שני בערב מנשיא המדינה ראובן ריבלין. כעת עוברת ההכרעה לכנסת וכל ח"כ שישיג 61 חתימות יוכל לנסות להרכיב ממשלה במשך 14 יום, אם תוך 21 יום לא ישיג אף ח"כ את החתימות הנדרשות, הכנסת מתפזרת אוטומטית והולכים לבחירות בפעם הרביעית ברציפות.

בפגישה בבלפור השתתפו מטעם כחול לבן ח"כ אבי ניסנקורן והוד בצר' כאשר עו"ד אבי ליכט מסייע להם מרחוק בזום. מטעם הליכוד השתתפו שר התיירות יריב לוין ועורך הדין יעקב אטרקצ'י. כזכור, בערב החג התכנסו ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן עם צוותי המשא ומתן של המפלגות במשך שש שעות, אחרי פגישה קצרה יחסית שהתקיימה לילה קודם לכן.

ב'ווינט' דווח שבשיחות עם מקורביו אמר גנץ כי "אני לא באתי למו"מ לממשלת חירום לאומית כדי להתעסק עם בג"ץ אלא כדי לשמור על הדמוקרטיה. אני לא מוכן לעקוף את בג"ץ ולא מוכן להביך את בג"ץ". גורם בכחול לבן צוטט ב'מעריב' אומר כי "לא ניתן לנתניהו להפוך את ההסכם הקואליציוני להסכם חסינות". ב'חדשות 12' דיווח כי גורמים בכחול לבן אומרים כי הם ספקנים לגבי הצלחת המהלך וכי הם חשים ש"נתניהו לא רוצה לחתום"

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
10 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

גם אני רוצה בחירות נוספות תאמת אני אגיד לכם

למה שלא ירצה אם הסקרים נותנים לגוש הימין 64

מי שמייעץ לבני גנץ מוליך אותו לסיום הקריירה עוד לפני שמתחיל.
הרי אין לו הזדמנות נוספת בפוליטיקה במיקום כזה , השמאל כבר לא יאמין לו לעולם מאחר שכמעט הביס את נתניהו וברגע האחרון הצילו.
לפיד וחבריו אינם מסוגתים להעמידו שוב בראשות מפלגה .
רק בסיטואציה העכשוית עם נתניהו יוכל למקסם את השלל הפוליטי לעצמו ולשותפיו .
מי יסתכל עליו ???

מי שמייעץ לבני גנץ מוליך אותו לסיום הקריירה עוד לפני שמתחיל.
הרי אין לו הזדמנות נוספת בפוליטיקה במיקום כזה , השמאל כבר לא יאמין לו לעולם מאחר שכמעט הביס את נתניהו וברגע האחרון הצילו.
לפיד וחבריו אינם מסוגלים להעמידו שוב בראשות מפלגה .
רק בסיטואציה העכשוית עם נתניהו יוכל למקסם את השלל הפוליטי לעצמו ולשותפיו .
מי יסתכל עליו ???

זה לא נתניהו שרוצה בחירות אלא משמיים יצא הדבר. כי לנתניהו יש עוד כמה פעמים לעבור ימי בחירות ורק משיח בן דוד ימשול אחריו.

ברור שהוא רוצה בחירות – זה הדבר היחידי שהוא טוב בו!

עד לפני יומיים חשבתי שליברמן הוא האיש הכי שקרן במערכת הפוליטית……
בא ביבי והפתיע אותי….

הציבור לא יסלח למי שהביא לבחירות רביעיות
ביבי עושה טעות…

התכנית של גנץ ובג"ץ: רגע אחרי הקמת הממשלה, פסילת ביבי בבג"ץ, ואז גנץ שיהיה מ"מ ראש הממשלה נהיה אוטומטית ראש ממשלה, כשאין רוב כדי להעיף אותו.

ביבי שקרן והראה לכל העולם שאי אפשר לסמוך עליו בכלל!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו