ארה"ב: 5 שוטרים נורו למוות במהלך הפגנה נגד ירי משטרתי

הסרטון בו תועד שוטר תנועה לבן יורה למוות בנהג שחור מבעיר את ארה"ב • אלפים השתתפו הלילה בהפגנת מחאה בטקסס שגלשה מהר מאוד לפסים אלימים במיוחד וגבתה מחיר כבד מאוד

חמישה שוטרים אמריקניים נהרגו ועוד שבעה נפצעו בדרגות פציעה שונות בהפגנות במהלך הלילה והבוקר בדאלאס שבארצות הברית. המפגינים מוחים על סרטון בו צולם שוטר תנועה לבן יורה למוות בנהג שחור שעצר לבדיקת רישיונות שגרתית.

כאמור, האירוע שהצית את גל ההפגנות האלים התרחש אתמול כאשר שוטר תנועה במיניאפוליס בארה"ב ירה למוות בגבר שחור, כשעצר במחסום תנועה. הסרטון הופץ ברשתות החברתיות והטענה היא שהשוטרים ירו בו בעודו שולח את ידו לכיסו כדי להוציא את רישיון הנהיגה שלו.

משטרת דאלאס דיווחה כי מיד לאחר הירי ביצעו כוחות המשטרה מרדף אחר שני חשודים ועצרו אותם. חשוד נוסף ברח, ולבסוף החליט להסגיר את עצמו לכוחות המשטרה. חשוד רביעי מתבצר וטוען ששתל פצצות חבלה במקום. הכוננות בכל איזור דאלאס הועלתה.

כאמור, בסרטון נראה רגע הירי שלאחריו השוטר ממשיך לכוון את נשקו לעבר האיש, פילנדו קסטיל בן ה-32, שחזהו מכוסה בדם. "הוא הסביר לשוטר שהוא מתכוון להוציא את רישיון הנהיגה שלו, והשוטר ירה בו", נאמר בסרטון.

השוטר, שממשיך לכוון את נשקו, נשמע צועק לעבר ריינולדס: "אמרתי לו לא לשלוח את ידו", בתגובה נאמר לשוטר: "אמרת לו להוציא את הרישיון שלו, אדוני…בבקשה אל תגיד לי שהוא מת ככה, ירית בו ארבעה כדורים, אל תגיד לי שעשית לו את זה. זה לא מגיע לו, הוא איש טוב".

האירוע המזעזע הזה התרחש שעות ספורות לאחר שנחשף תיעוד נוסף של אירוע מיום שלישי, בו ירו שני שוטרים לבנים שש פעמים בגבר שחור בעודו שרוע על הקרקע. האיש, אלטון סטרלינד, מת כתוצאה מהירי.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו