הדרמה בארה"ב: 5 שוטרים נהרגו, 3 חשודים נתפסו ואחד התאבד

הלם בארצות הברית בעקבות אירועי הדמים הלילה בטקסס • אחרי שעות של התבצרות ומו"מ כושל - אחד מהשותפים לירי בשוטרים התאבד. 3 האחרים נעצרו • חשש בארה"ב מפני התגברות והחרפת המהומות

הלם וחשש: אלו התחושות הבוקר בארצות הברית בעקבות אירועי הדמים אמש בטקסס, במהלכם נורו למוות 5 שוטרים ע"י אזרחים במהלך הפגנה. עוד 7 שוטרים נפצעו בדרגות שונות.

בתוך כך, לפני זמן קצר דווח כי לאחר מצוד משטרתי נתפסו שלושה חשודים באירוע ולידם חפץ חשוד, יחידת החבלנים הוזעקה למקום. חשוד נוסף התאבד לאחר שהתבצר בחניון ליד זירת האירוע והתנהל עמו משא ומתן תוך קרב יריות. הוא אמר לשוטרים במקום: "הסוף מגיע".

בנוסף החשוד אמר כי עוד שוטרים הולכים להיפגע והוסיף כי יש פצצות במרכז העיר דאלאס. במהלך קרב היריות נורתה אישה ונפצעה באורח קל ברגלה. האישה, שטמייה טיילור ניסתה להגן על ילדיה ופונתה לבית החולים.

גורמי ממשל ומשטרה חוששים מפני תרחיש שבו המהומות אמש יתנו את האות לגל מחאה חסר תקדים בהיקפו ובעוצמתו במדינה. בשעות אלו נועדים הגורמים הרלוונטים במטרה לתת מענה לאיום המתהווה.

האירוע שהצית את גל ההפגנות האלים התרחש אתמול כאשר שוטר תנועה במיניאפוליס בארה"ב ירה למוות בגבר שחור, כשעצר במחסום תנועה. הסרטון הופץ ברשתות החברתיות והטענה היא שהשוטרים ירו בו בעודו שולח את ידו לכיסו כדי להוציא את רישיון הנהיגה שלו.

משטרת דאלאס דיווחה כי מיד לאחר הירי ביצעו כוחות המשטרה מרדף אחר שני חשודים ועצרו אותם. חשוד נוסף ברח, ולבסוף החליט להסגיר את עצמו לכוחות המשטרה. חשוד רביעי מתבצר וטוען ששתל פצצות חבלה במקום. הכוננות בכל איזור דאלאס הועלתה.

כאמור, בסרטון נראה רגע הירי שלאחריו השוטר ממשיך לכוון את נשקו לעבר האיש, פילנדו קסטיל בן ה-32, שחזהו מכוסה בדם. "הוא הסביר לשוטר שהוא מתכוון להוציא את רישיון הנהיגה שלו, והשוטר ירה בו", נאמר בסרטון.

השוטר, שממשיך לכוון את נשקו, נשמע צועק לעבר ריינולדס: "אמרתי לו לא לשלוח את ידו", בתגובה נאמר לשוטר: "אמרת לו להוציא את הרישיון שלו, אדוני…בבקשה אל תגיד לי שהוא מת ככה, ירית בו ארבעה כדורים, אל תגיד לי שעשית לו את זה. זה לא מגיע לו, הוא איש טוב".

האירוע המזעזע הזה התרחש שעות ספורות לאחר שנחשף תיעוד נוסף של אירוע מיום שלישי, בו ירו שני שוטרים לבנים שש פעמים בגבר שחור בעודו שרוע על הקרקע. האיש, אלטון סטרלינד, מת כתוצאה מהירי.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו