צילום: דובר צה"ל

הרמטכ"ל מתייחס למתיחות: נערכים לאפשרות של הסלמה והרחבת המערכה

הרמטכ"ל הנחה על המשך מוכנות למגוון תרחישים בזירה הדרומית, לצד קידום ההיערכות להסלמה. בנוסף, נפגש הרמטכ״ל עם ראשי הרשויות באיזור לשיחה על ההתפתחויות האחרונות: "אנחנו פועלים להחזרת היציבות והשקט לישובי הדרום", אמר להם כוכבי

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי קיים היום (ראשון) הערכת מצב מבצעית במפקדת אוגדת עזה. הרמטכ"ל הנחה על המשך מוכנות למגוון תרחישים בזירה הדרומית, לצד קידום ההיערכות להסלמה. בנוסף, נפגש הרמטכ"ל עם ראשי הרשויות באיזור לשיחה על ההתפתחויות האחרונות.

"אני רוצה להביע בפניכם את הערכתי הרבה על המנהיגות והחוסן שמפגינים ראשי המועצות והתושבים. אנחנו מתמודדים בימים האחרונים עם אירועי אלימות בזירה הפלסטינית במספר גזרות ופועלים להחזרת היציבות והשקט לישובי הדרום", אמר להם.

כוכבי הוסיף, כי לצד הפעילות להחזרת השקט והיציבות, "עם זאת, אנחנו נערכים באופן מלא לאפשרות של הסלמה או הרחבת המערכה ועוסקים בהכנות הנדרשות לכך".

בהערכת המצב השתתפו סגן הרמטכ"ל, אלוף אייל זמיר, מ' פד"ם, אלוף אליעזר טולדנו, מ' פקע"ר, אלוף אורי גורדין, ר' אמ"ץ, אלוף אהרון חליוה, ר' אמ"ן, אלוף תמיר הימן ונציגיו, מ' פקמ"ז, אלוף תמיר ידעי, ר' אגא"ס, אלוף טל קלמן, מתפ"ש, אלוף רסאן עליאן, נציג שב"כ ומפקדים נוספים.

לפי דיווח ב'חדשות 12', בסוף השבוע החליט הדרג המדיני לדחות הצעה לפעולה צבאית נרחבת כנגד חמאס. לפי הדיווח של הכתב הצבאי ניר דבורי, התגובה המדוברת כללה גביית מחיר משמעותי מהחמאס תוך הערכה כי פעולה שכזו תגרור כמה ימי לחימה. בדרג הצבאי אף המליצו באופן ברור שלא לעבור על אירועי הירי לסדר היום, אך כאמור, הדרג המדיני החליט לדחות את ההצעה.

בדיון על ההצעה שקיימו בכירי מערכת הביטחון יחד עם הרמטכ"ל, רב אלוף אביב כוכבי, התגבשה הצעה לפגיעה מאוד משמעותית בתנועה, שתשפיע על חמאס לא רק בהיבט הירי לדרום אלא גם תסייע בקידום המוטיבציה להסדרה ולנושאים נוספים שניצבים על הפרק ותקועים בתקופה זו.

"בכירי הצבא סברו כי נוכח היקף הירי הנרחב, אי אפשר לעבור עליו בהבלגה או בשתיקה, וכי יש להבהיר לחמאס שאם יגיב ויתערב כאשר יש התחממות בירושלים – הדבר יגבה ממנו מחירים כבדים", טען דבורי.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture