פלאש 90

ברק מגיב על הביקורת נגדו ותוקף: לאולמרט היו חסרים בהירות וקור רוח

בסרטון שפרסם אהוד ברק, שר הביטחון בעת תקיפת הכור בסוריה, הוא אומר כי הוא "גאה במבצע שהובלנו יחד לפני 11 שנים לביצור ביטחון המדינה, אבל הרבה פחות בוויכוח שהתעורר בימים האחרונים", מסביר את עמדתו ותוקף את ראש הממשלה דאז

שר הביטחון וראש הממשלה לשעבר אהוד ברק השיב היום (חמישי) לביקורת שהופנתה כלפיו אתמול בעקבות חשיפת המבצע להפצצת הכור הגרעיני בסוריה בשנת 2007 ופרסומים בכמה כלי תקשורת על אודות התנצחויות בין המעורבים בהכנתו. בתחקיר "המקור" בחדשות עשר ובעיתון הארץ הועלו טענות כי ברק הציע לתקוף את הכור "כשהוא חם", כלומר לאחר שכבר עבר להיות פעיל.

ברק כינה את התקיפה "הישג מודיעיני ומבצעי שיש בו חלק וקרדיט לכולם – מהטייסים המבצעים ועד ראש הממשלה" וביקש להציג "הערת סיכום" על המבצע החיוני לדבריו, "לאחר הפרסום על תקיפת הכור, וגל ההתכתשויות המיותר שבעקבותיו". בפתח הסרטון הצהיר ברק כי הוא "גאה במבצע שהובלנו יחד לפני 11 שנים לביצור ביטחון המדינה, אבל הרבה פחות בוויכוח שהתעורר בימים האחרונים".

בהמשך הסרטון אומר ברק כי הוא רוצה להציג את העובדות, כלשונו. "לא אמרתי בקבינט או בשום מקום אחר שיש לתקוף את הכור כשהוא חם. זו עוד מניפולציה שקרית. טענתי שזה לא רלוונטי לדיון, כי המודיעין ידע לפני שהכור חם ונוכל לפעול. הוספתי שאילו גילינו את הכור כשהוא כבר חם לא היה צריך לסגור את הפרויקט הציוני אלא למצוא את הדרך לפגוע בכור אז. כל אחד מוזמן לחשוב אם זו לא עמדה הגיונית".

לדברי ברק, הוא התעקש "על דבר אחד ורק עליו. כל עוד לפי המודיעין יש לנו עוד מספר שבועות, חיוני לוודא שיש לנו ביד תכניות שגם הורסות בוודאות את הכור וגם מונעות הידרדרות למלחמה – ומכשהגענו לכך זה הרגע לפעול. ובמבחן התוצאה זה בדיוק מה שקרה. תוצאת הלוואי הייתה שצה"ל והעורף מוכנים טוב יותר למצב שבו בכל זאת, חלילה, הייתה פורצת מלחמה. סוף מעשה במחשבה תחילה".

בסיכום הסרטון אמר ברק כי "בהירות וקור רוח, זה בדיוק מה שהיה חסר באותה ממשלה שנה קודם – עם אותו ראש ממשלה ואותם שרים שנסחפו בהתלהבות במלחמת לבנון השנייה. וראינו שם מה קורה כשאין בחדר אף אחד שמתעקש קודם לחשוב ואחר כך לבצע, ולא להפך".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
15 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

המשיגניער

קטנוני!!

הוא מתחיל כמו אורי בץ חי חי חי חי מטומטם

גאוותן מסריח

את כולם הוא תוקף אולמרט ביבי ימניים ושמאליים
רק הוא הכי מתאים להיות ראש ממשלה
מעניין רק שהיה לו פעם את הצאנס ונקרא רה"מ הכי גרוע
שהיה אי פעם במדינה
כנראה שאזרחי ישראל לא יחזרו על הטעות הזה עוד פעם

וסתם דרך אגב ההופעה שלו הוא כמו איזה אוסף אשפה

הכל נכון, אבל……
הוא גם צודק! וזה העיקר, ועדיין מלבדו ומלבד אבי דיכטר (ואולי גם אלי ישי שנתן תמיכה רעיונית בלי שיקולים מבצעיים) לא היה בחדר אף אחד ששקל את מוכנות צה"ל, וזה אחרי המכות שחטפנו במלחמ לבנון השנייה. הם פשוט חבורת מטורפים!
ולחשוב שבצורה טבעית הבטחון שלנו בידיים שלהם…. היינו מתים מזמן..

לא בא לכם לתת לו איזה שקל?

הראש לא פרופורציונלי לגוף

עם כל הכבוד מאיפה אתה יודע שאף אחד לא שקל את זה, נפלת לשקריו של ברק הנאלח?

פד"ס קטן עליו..

הכי חזק "שתפו והפיתסו" עם סמך דגושה…

הוא בן 76 ואינו עובד, לאחרונה פורסם אחד מתחביביו הגדולים וזה "צילום",
אז מה לא מובן "שתפו והפיצו", זה מה שהוא עשה באינטיפאדה "שתפו והפיצו", הלך שולל אחרי תנועות מעניינות של המנהיגים הערביים, נתן להם הכל, ניתק יהודים מהבתים ו"הפיצו", תכל'ס "גארנישט מיט נישט"

יכול להיות שהוא צודק אבל בתכליס הוא כ"כ לא סימפאטי ולא נראה טוב

ברח מלבנן קמו פחדן ביגלל 4 נשים והרים את המרל של הטרור

יצא צנון בסופו של יום…

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו