צילום: יוסי זמיר / פלאש 90

הקרב על אחוז החסימה מתחדש; מרצ והערבים יסייעו לנתניהו?

למרות ההתנגדות מצד חלק ממרכיבי הקואליציה, ראש הממשלה ממשיך לקדם את היוזמה להורדת אחוז החסימה, ונראה כי מי שיאפשרו לחוק לעבור - אם וכאשר יגיע להצבעה - יהיו הסיעות הערביות שמעוניינות להתפלג ומרצ ש"תומכת בייצוגיות"

נתניהו נחוש לקדם את יוזמתו להורדת אחוז החסימה, ולמרות ההתנגדות של חלק גדול ממרכיבי הקואליציה יתכן רוב ליוזמה, זאת תודות לעמדת המפלגות הערביות ומרצ.

גורמים ברשימה המשותפת העבירו לראש הממשלה מסרים על כך שהם יתמכו בחוק להורדת אחוז החסימה, זאת בשל הרצון של הסיעות הערביות לרוץ בנפרד על רקע חילוקי הדעות החריפים ביניהן.

גם במרצ תומכים ביוזמה. יו"ר המפלגה, ח"כ תמר זנדברג, מסרה: "יש לנו עמדה עקרונית שאנחנו תומכים בייצוגיות. תמיד התנגדנו להעלאת אחוז החסימה". בראיון ל'כאן' סייגה זנדברג: "דיברו איתנו בכירים בקואליציה בנושא, אכן יש לנו עמדה עקרונית אבל לא נהיה כלי משחק פוליטי של נתניהו והליכוד".

נתניהו שוב מעוניין להוריד את אחוז החסימה; המפלגות החרדיות מתנגדות


יצוין כי המפלגות החרדיות חלוקות בנושא. בעוד ש"ס ו'אגודת ישראל' מתנגדות באופן נחרץ למהלך, 'דגל התורה' תומכת בו. "סיעת דגל התורה תומכת בהפחתת אחוז החסימה", אמר לפני כשבועיים ח"כ מקלב שהסביר את התמיכה ברצונה של סיעתו לבחון אפשרות של ריצה נפרדת בבחירות הארציות.

בש"ס, כאמור, מתנגדים. ח״כ מלכיאלי מש״ס אמר הבוקר כי ממשלת ישראל חייבת שתהיה כנסת יציבה עם מפלגות גדולות ויציבות ולא רסיסי ושברי מפלגות. ח״כ מלכיאלי אמר כי ש"ס מתנגדת להורדת אחוז החסימה, ואף הייתה תומכת בהעלאה נוספת של אחוז החסימה.

"ש"ס בראשות יו"ר השר הרב אריה דרעי, נמצאת בתנופת גדולה ובמערכת הבחירות הקרובה לרשויות המקומיות תוכיח זאת. ש״ס היא המפלגה עם הכי הרבה נציגים במועצות הערים ורואים זאת בכל עיר ובכל יישוב. כל מי שמסייר ברחבי הארץ רואה זאת. מעבר לכך, החיבור בין בכירים בליכוד למר"צ, תמוה ביותר", כך מלכיאלי.

התרגשתם מדיווחי ה'שלום'? קבלו את המתנגדים להורדת אחוז החסימה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו