בתמונה המשולבת: צילום לווין של מצרי הורמוז, ספינת סחר ששטה באזור וחייל מתצפת באזור. צילומים: ויקיפדיה

איראן: "נוכחות ישראלית במפרץ הפרסי עלולה להצית מלחמה"

מפקד חיל הים האיראני התייחס לדברי שר החוץ כ"ץ, שחשף כי ישראל לוקחת חלק בקואליציה הימית שהוקמה על ידי ארצות הברית, במטרה להגן על ספינות במפרץ הפרסי. משרד החוץ האיראני: "מעורבות ישראל בקואליציה הימית מהווה איום ברור"

מפקד חיל הים של משמרות המהפכה האיראנים, עלי רדא תנרסירי, אמר היום (ראשון) כי "נוכחות ישראלית במפרץ הפרסי, במסגרת הקואליציה שהוקמה על ידי ארצות הברית, עלולה להצית מלחמה". זאת לאחר שבשבוע שעבר אמר שר החוץ ישראל כץ כי ישראל תהיה חלק מהקואליציה הימית במפרץ הפרסי ותתרום בתחום המודיעין ותחומים נוספים.

שר החוץ האיראני, מוחמד ג'וואד זריף, צייץ ביום שישי האחרון בחשבון הטוויטר שלו כי "המפרץ הפרסי הוא חבל הצלה חיוני, ולכן הוא עדיפות ביטחונית בעבור טהרן, שהבטיחה את הביטחון הימי בו ממזמן. זאת בעקבות המתיחות במפרץ שיצרו משמרות המהפכה באיראן בעקבות עצירת מכליות נפט זרות באזור". עוד כתב זריף: "אנו מודעים למציאות זו, כל נוכחות חוץ-אזורית היא בהגדרה מקור לחוסר בביטחון שלו. איראן לא תהסס לשמור על ביטחונה".

כץ חשף בדיון הסגור: ישראל משתתפת באבטחת השיט במפרץ הפרסי

גם משרד החוץ האיראני התייחס לדבריו של שר החוץ כ"ץ, שחשף כי ישראל מעורבת במפרץ הפרסי. בהצהרה מטעם המשרד נכתב: "כל מעורבות ישראל בקואליציה ימית במפרץ הפרסי מהווה איום ברור עבור כוחות הביטחון האיראנים, ולאיראן יש את הזכות להתעמת עם האיום".

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

זה מה שקורה שמדברים יותר מדיי ב"דיון סגור", ובוודאי שזה מה שקורה שמדליפים החוצה מ"דיון סגור".
מדינה חולה, מדינאים חולים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו