"מפקד ערכי ומקצועי": הממשלה אישרה את הארכת כהונתו של הרמטכ״ל אביב כוכבי

"מפקד ערכי ומקצועי": הממשלה אישרה את הארכת כהונתו של הרמטכ״ל אביב כוכבי

"הרמטכ"ל כוכבי הוא מפקד ערכי ומקצועי שמבצע את תפקידו בתעוזה ובאחריות", אמר ראש הממשלה לאחר האישור. שר הביטחון הוסיף כי "הרמטכ"ל כוכבי הוביל את צה"ל להישגים מבצעיים חסרי תקדים במבצע שומר החומות"

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הצעת ההחלטה של שר הביטחון גנץ להארכת כהונתו של הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי בשנה, לשנה רביעית, כך שתקופת הכהונה תסתיים ב-16 בינואר 2023, כ"ג בטבת תשפ"ג.

ראש הממשלה, נפתלי בנט אמר לאחר האישור: "הרמטכ"ל כוכבי הוא מפקד ערכי ומקצועי שמבצע את תפקידו בתעוזה ובאחריות. אני מברך על אישור הממשלה להארכת כהונתו לשנה רביעית. עם ישראל יכול לישון בשקט לאור העובדה שהרמטכ"ל כוכבי ימשיך להוביל את צה"ל למול האתגרים המבצעיים בפניהם ניצבת מדינת ישראל".

שר הביטחון, בני גנץ הוסיף: "הרמטכ"ל כוכבי הוביל את צה"ל להישגים מבצעיים חסרי תקדים במבצע שומר החומות, ויחד נמשיך לקדם את תוכנית תנופה לשדרוג צה״ל, ולהיערך לכל האתגרים, קרובים ורחוקים. הארכת הכהונה, היא מעשה נכון לביטחון ישראל, ואני מברך על כך, שזו ההחלטה הראשונה שהובאה היום לישיבת הממשלה שלי כשר הביטחון".

בתוך כך, הרמטכ״ל, רב-אלוף אביב כוכבי נמצא כעת ביקור בארה״ב. ב'ישראל היום' דווח כי הרמטכ"ל אביב כוכבי התלבט עד לרגע האחרון אם לצאת לוושינגטון בצל השבריריות בגזרת עזה וביהודה ושומרון שאיימו לבטל את הביקור שוב, לאחר שחודש שעבר הנסיעה בוטלה בראשית ההסלמה מול עזה שהובילה למבצע שומר החומות. כוכבי החליט לנסוע למרות המצב משום שעל הפרק עומד האיום האיראני, כאשר ארה"ב נחושה להשלים בהקדם את הסכם הגרעין המחודש כדי להסיר את הנושא מסדר היום.

לפי הדיווח, בימים האחרונים הגיע לישראל מידע שמצביע על נכונות אמריקנית להסיר כמעט לחלוטין את הסנקציות הכלכליות על איראן, ובד בבד לבצע ויתורים מרחיקי לכת בכל הקשור לפיקוח על הפעילות הגרעינית שלה. מידע זה, כך לפי העיתון, הוא שגרם לכוכבי לקבל את ההחלטה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו