הלם בצאנז: החסיד ששימש כ"בעל קורא" בימים הנוראים עבר אירוע מוחי ונפטר

הרב החסיד רבי יהושע העשיל וורובל ז''ל זכה לשמש כ''בעל קורא'' מזה שנים רבות בהיכל בית המדרש הגדול של החסידות בנתניה במהלך הימים הנוראים. שמו הלך לפניו כצדיק וכעובד השם אמיתי אשר היה יגע בתורה באופן מעורר השראה

ברוך דיין האמת: במהלך השבת הסתלק לבית עולמו הרב החסיד רבי יהושע העשיל וורובל ז"ל אשר היה מחשובי חסידי צאנז בירושלים זאת לאחר שעבר אירוע מוחי והוא בשנת השבעים ושתיים לחייו.

המנוח הרב החסיד רבי יהושע העשיל וורובל ז"ל התגורר מזה שנים רבות בעיר ירושלים, שמו הלך לפניו כצדיק גדול וכעובד השם אמיתי בלב ונפש אשר עסק בתורה באופן מעורר השראה.

מכריו מספרים ל'חדשות JDN' על אדם שהיה משכים קום מידי יום לעבודת בוראו זאת למרות חולשתו, הוא היה מתעורר מידי בוקר בשעות מוקדמות מאוד ומאז היה יושב ולומד עד תפילת שחרית.

כל יומו היה סביב עסק התורה. מידת החסד הייתה מושרשת אצלו באופן מעורר התפעלות. בכל פעם שהוא היה פוגש באדם קשה יום הזקוק למתת יד הוא היה מעניק לו צדקה יותר מכפי כוחו.

המנוח היה מחשובי חסידי צאנז והוא אף זכה לשמש כ"בעל קורא" בימים הנוראים בבית מדרשו של כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א בנתניה. האדמו"ר חיבבו והעריצו עד למאוד.

בתחילת השבוע האחרון אושפז הרב החסיד רבי יהושע העשיל וורובל ז"ל בבית החולים זאת לאחר שהוא עבר אירוע מוחי קשה. מצבו מאז ידע עליות ומורדות עד שבמהלך השבת השיב הוא את נשמתו ליוצרה למגינת ולדאבון לב. תהא נשמתו צרורה בצרור החיים.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
1 תגובה
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

התחסן?

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו