צילום: ניסי גולדרייך

איך מכינים ומכניסים שבת בנחת? / ניסי גולדרייך

זה לא קל להכניס שבת ברוגע ובשמחה, במיוחד בשבתות חורף כשהשבת נכנסת כמעט בתחילת היום ועומס המטלות מאיים עלינו ולעיתים יכול לגרום לאווירה לא נעימה בבית. ניסי גולדרייך מגישה מדריך קצר איך נכין את האוכל לשבת בשמחה

הקסם הזה של שבת… מיום רביעי אני מחכה לו, לניצוץ הזה שידליק בי את השלווה הזו שיש בשבת, לאור המיוחד הזה שבטוח הוא מגיע ישר מגן עדן, ההתנתקות המוחלטת מכל הגשמיות וממש לגעת בדבר הזה שהכי קרוב אלינו. הריח של החלות בבית מכניס בי שמחה ומזכיר לי מי האמן הכי גדול ביקום הזה, היופי הזה בדבר שיצרתי מול העולם הגדול שלו והשבת הקסומה שהוא הביא לי, לנו.

זה לא קל להכניס שבת ברוגע ובשמחה, במיוחד בשבתות חורף כשהשבת נכנסת כמעט בתחילת היום ועומס המטלות מאיים עלינו ולעיתים יכול לגרום לאווירה לא נעימה בבית. זמן הדלקת הנרות הופך לרגעים הכי לחוצים ביקום.

אבל אפשר גם אחרת, ערכתי לכם טיפים להתארגנות וניהול בסיסי נכון שיקל עליכם את ימי השישי בהכנות נעימות, שיכניסו אוירה רגועה והתרגשות של ערב שבת וקדושה לבית.

אז איך מכניסים שבת בנחת?

עזרה – דבר ראשון אני חושבת שכל אישה בפרט אימא לילדים קטנים ובמיוחד אחרי לידה צריכה לדעת לבקש עזרה! אני לא יודעת איך עושים את זה אחרת!

סדר בראש – שבת סובב בעיקר סביב קניות, בישול ואירוח. לא קל להכניס את כל ההתארגנות הזאת ליום אחד, לכן הבסיס להכנה העיקרית שהיא הבישול, הוא סדר וארגון של המוח, איך? בסדר וארגון מקדים ונכון של הבית ובעיקר במטבח.

כלים וכביסה – כבר ביום ראשון מכניסים את כל הכלים של שבת למקום, מפנים את המייבש כלים ומטפלים בכביסה של שבת שתהיה מוכנה לגיהוץ בתחילת השבוע. את יום שישי נשמור ליום בלי טיפול בכביסה או גיהוצים, מה שלא הספקנו יחכה לשבוע הבא.

מקרר נקי ומסודר – ביום שלישי מפנים את כל שאריות האוכל משבת מהמקרר, כך אפשר לראות מה יש בו ומה חסר ולהוסיף לרשימת קניות.

תפריט לשבת – ביום רביעי נחליט מה אנחנו מבשלים לשבת, אם יש משהו שצריך הפשרה, כבר בבוקר או בצהריים נשים אותו במקרר להפשיר כך עד יום חמישי בערב הוא יהיה מופשר ומוכן לבישול. אפשר גם להתחיל לאפות לשבת חלות ועוגה וגם מנה אחרונה לסעודה.

קניות – קניות לשבת ביום רביעי כשהירקות בסופר טריים. לפני שתכניסו למקרר את הירקות והפירות, כדאי לשטוף אותם בסבון ומים ולייבש שיהיו זמינים לשימוש.

שולחן שבת – ביום חמישי לא משנה איך הרצפה נראית וכמה באלגן יש מסביב, את שולחן השבת כבר עורכים, האוירה שזה מכניס לבית נותנת חשק לשאר הדברים כבר להסתדר.

בישול – יום חמישי זה הזמן לבשל לשבת. תמיד תתחילו עם הדברים שדורשים בישול ארוך, בזמן שהם מתבשלים אפשר להכין את שאר הדברים שלא דורשים הכנה מוקדמת.

מנוחה – בישול לשבת מורכב דבר ראשון מהנמכת ציפיות שלנו. להעדיף להשתמש בדברים שיש לנו בבית ולא להתחיל להסתובב בכל העיר כדי למצוא את המוצר שדמיינו אותו ולבזבז זמן. להתרכז בדברים שאנחנו יודעים או בטוחים איך לעשות אותם ולא להיכנס לאתגרים חדשים שיסכנו אותנו בחוסר הצלחה ובזבוז זמן. כשהראש לא נח מדאגות של חוסר זמן, אנחנו במהירות מאבדים סבלנות ויוצרים סביבנו אווירה מתוחה – אוכל מבשלים בסבלנות ואהבה!

שיהיה לנו חורף בריא ושנדע להוריד אלינו את השלום של השבת וליהנות ממנו באמת.

לעוד טיפים ומתכונים ניסי גולדרייך – 052-4810500

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו