סילבר ועסקנים נוספים בסיור בכסיף

הפתרון של כסיף: ח"כים יקרים, תפסיקו לצעוק על אוטומט / יואל סילבר

במשך שנים הח"כים החרדים לא הצליחו להביא בשורות בנושא הדיור וידעו בעיקר להגיד מה לא והציבור ממשיך להתגורר במחסנים, ואין פתרונות אחרים באופק. צריכים לחבק את הפתרון הזה בכל הכוח, ואת הצעקות להפנות למלחמות אחרות

אין ספק שיש הרבה דברים רעים בממשלה הזאת, והצרכים של הציבור החרדי לא בראש מעיינה, אפילו להיפך. ראינו את גזירת המעונות, את גזירת החד פעמי, הקיצוב בתקציב הישיבות, הפגיעה במוסרת היהודית, וגם ביטול התוכנית לבניית עשרת אלפים יחידות דיור ב'שפיר', שבסמוך לקריית גת.

על כל הדברים האלה חשוב לדבר, ואנחנו מדברים. אבל צריך גם להתייחס לכל מקרה לגופו. אתמול התבשרנו ששר הבינוי והשיכון זאב אלקין מתכוון לקדם את התוכנית לבניית העיר החרדית כסיף. במקום לברך אותו על כך (לצד הביקורת הרבה שיש עליו בנושא 'שפיר'), פתחו הח"כים החרדים במתקפה הרגילה שמתוזמנת נגד כל צעד של הממשלה.

צריך לומר את האמת, במשך שנים רבות הח"כים החרדים לא הצליחו להביא בשורות משמעותיות בנושא הדיור, הציבור ממשיך להתגורר במחסנים בתנאים לא תנאים, ואין פתרונות אחרים באופק.

במשך שנים הח"כים החרדים ידעו בעיקר להגיד מה לא, לפסול כמעט את כל פתרונות דיור שעלו מהשטח, הסבירו למה זה רחוק מידי, זה קרוב מידי, זה יקר מידי, וזה זול מידי.

את כסיף אני מכיר אישית, אני הייתי שם פיזית, למדתי את הנושא. יש כאן פתרון ענק בהיקפים אדירים, במרחק נסיעה של שעה וחצי מירושלים ומבני ברק. נכון זה חתיכת נסיעה, אבל גם חריש לא מאוד קרובה לירושלים וטבריה לא קרובה לבני ברק.

ויש את המציאות שאיתה אנחנו מתמודדים, אין אופציות אחרות. זו עיר שמתכוננת בהיקפים גדולים, שאמרה להכיל בתוכה מענה לכלל הצרכים של המשפחות החרדיות בלי צורך לצאת מהעיר.

עסקתי לאורך השנים במצוקת הדיור החרדית, הייתי חלק מהפתרונות בפריפריה, אני לא כותב את זה ממגדל השן בבני ברק או ירושלים. גם אם הטענות נגד כסיף נכונות (והם לא), עד שהמדינה מוכנה להגדיר עיר חרדית חדשה, צריכים לחבק את הפתרון הזה בכל הכוח, ואת הצעקות להפנות למלחמות אחרות. לתקוף את הקואליציה בנושא שיש לציבור שולחיהם ציפייה של שנים לראות בו פתרון, זו טעות, תמצאו נושאים אחרים לתקוף.

אני מחכה ואשמח לראות את האור נדלק בעיר החרדית כסיף, לראות את בית הכנסת, החיידר, הסמינר, הכוללים, מקומות התעסוקה לנשים ולגברים, מרכזי קניות לצעירים ולמבוגרים, כל צרכי הציבור יהיו שם מהרגע הראשון, יש תוכנית ברורה להכל.

 

הכותב הוא מנכ"ל קבוצת JDN, חבר מועצת גוש עציון ותושב מעלה עמוס

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
18 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

טעות גדולה. אם יסכימו לכסיף, זה אומר שאכן מוותרים על שפיר, וזו הבעיה. אותו סיפור כמו בבית שמש ד'.

לא התיחסת לעובדה שמדובר באיזור שורץ בדואים.

אתה טועה.
כי יש פתרון שבוטל כרגע רק בשביל להעביר את הפתרון לכסייפא. ואת זה אנחנו לא רוצים.

צודק ביותר !!!!!!!!!!
אני לא יודעת איפה זה בדיוק כסיף אבל אוצרם שזה בנגב.
אז בנגב יש הרבה ריכוזים חרדיים .והם מסתדרים מצוין….
תפרח, אופקים נתיבות. לא ברורבכלל מה הם צועקים……

ככה זה מהרגע הראשון של הממשלה הנוכחי (וגם לפני), מה שעומד לנגד עיני החכי"ם החרדים זה נטו עוד עקיצה והשמצה של הקואליציה, טובת בוחריהם מזמן לא מעניין אותם.

מעבר לכך שהביקורת על העדר המעש של החכי"ם החרדים מוצדקת,
בנושא הזה הם צודקים בהחלט, אם גונבים לחרדים פתרון דיור במרחק 4\3 שעה נסיעה מהמרכז,
ומגלים אותם לערבות הנגב, צריך לזעוק!
אין שום עניין לעשות V על כמות מסוימת של צעירים שזקוקים לפתרון ולייסד עוד מעברת עוני לדורות….

איני נוהג להגיב אבל הפעם לא יכולתי שלא להצטרף לכותב. אמש התפללתי מעריב בערד (הרחוקה כעשר דקות מכסיף) עם הכביש החדש הגעתי למודיעין עילית בשעה פלוס (חוקי לחלוטין) עבדתי הרבה בדרום ומסתובב שם הרבה. אדם רגיל שאינו חקלאי או קבלן לא חש את כל סיפורי הבד(וא)ים על הנגב אלא רק את השלווה.

אתה רציני? לא היית פה לפני שהוקמה הממשלה שהתפרעו שם כאילו אין מחר אתה לא שומע חדשות מה עושים שם ליהודים שלא משלמים פרוטקשן?אתה מוכן לגור שם עם אשה וילדות?
ברצינות לא כל דבר שנותנים צריך לנגוס לפעמים זה גם רעיל ובמקרה זה, מאד מאד.

כנראה שאתה לא מכיר את הציבור החרדי
לחיות רחוק בלי שום קירבה לשום עיר נורמאלית (סליחה מערד) שום עיר בצפון במקומות יותר טובים לא הצליחה, לא הר יונה ולא טבריה לא קרית אתא ולא כרמיאל ויש עוד דוגמאות
תראה ברכסים הולכים להכפיל ולשלש את העיר בזמן נתון זה מוכרים 3 פוריקטים מאות דירות ועדין קשה להם למכור
אז אם לרכסים לא רוצים ודאי מכסיף לא תצליח

בלי הקשר לכך אם הוא צודק או לא, צל"ש על האומץ.

ב"ה
אני גר בערד וכסיף זה מקום מעולה! נותנים לך תיקח מרביצים לך תברח!

לשמואל
זה מה שטוענים, שיש שם 'מרביצים לך' 🙂

המחירים של הדירות רק קופצים בלי שום פורפורציה ובציבור החרדי יש לא מעט אברכים …. אז תבינו שא"א להישאר כל החיים במרכז. אפשר גם להקים ריכוזים חרדים בדרום. צריך להגדיל ראש : תחשבו על עוד 30 -40 שנה .כמה אפשר להצטופף במרכז?

מה הבעיה בכסיף? אפשר לחשוב מרכז מרכז! יש גם דרום לא נורא אם הוא רחוק בשעה יותר מתל אביב מאשר בני ברק! אבל מה כן חסרון זה מה שלוקחים את החרדים ושמים אותם בתור 'מגן אנושי' בפני הבדואים, אין לזה הסבר אחר!

לגור בין בדואים פשוט מסוכן, יהיו שם גל גניבות והמשטרה לא תתערב

אתה נורמלי ? להתיישב בלוע הארי של הבדואים ? אני מהנגב, ויודע מה זה אומר, החרדים לא צריכים להיות בשר התותחים של מדינת ישראל, יש בשביל זה מספיק רוסים ואתיופים

אני מניח שרוב המגיבים על: 'בדואים'! 'סכנה'! לא יודעים בכלל איפה זה כסיף ומה הקרבה שלה (אם בכלל) לבדואים.

הבעייה האמיתית שהפתרון הוצע בעבר וירד זה לא רלוונטי עיר נוספת בדרום יש התנגדות בדרום לפתיחת ערים נוספות על חשבון ערים מדשדשות.יואל סילבר הגם שיש אמת בדבריך חזקה על פינוקי ממשלה זאת שהם עוקץ

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו