שר ההגנה האיראני מאיים: "נביס את ברית ארה"ב ישראל"

לאחר האמירה המתפייסת אמש לפיה לא תהיה מלחמה בין איראן לארה"ב, באיראן שבים לאיים "נביס את החזית האמריקנית ישראלית" • במקביל, איראן הפסיקה לפעול על פי חלק ממחויבויותיה בהסכם הגרעין בעיקר בייצור של אורניום מועשר ומים כבדים

ברקע החלטת טהרן לסגת ממספר סעיפים בהסכם הגרעין, שר ההגנה האיראני אמיר חתאמי שיגר היום (רביעי) מסר מאיים לעבר ישראל וארה"ב: "נביס את החזית האמריקנית ישראלית". כך דווח בסוכנות הידיעות IRNA.

בכיר נוסף טהרן התייחס גם הוא למתיחות עם ארה"ב. "אנחנו מוכנים לכל תרחיש", אמר. "מעימות ועד דיפלומטיה, אבל לא רוצים מלחמה".

מוקדם יותר היום הודיעה איראן באופן רשמי כי היא הפסיקה לפעול על פי חלק ממחויבויותיה בהסכם הגרעין, בעקבות הוראה של מועצת הביטחון שלה, כך אמר גורם בסוכנות הגרעין האיראנית לסוכנות הידיעות ISNA. לדברי הגורם, לאיראן אין מעכשיו הגבלה לייצור של אורניום מועשר ומים כבדים.

בשבוע שעבר איראן הזהירה את המעצמות החתומות עמה על הסכם הגרעין מפני החלתה להשהות חלק מהתחייבויותיה תחת הסכם הגרעין, כשנה לאחר שארצות הברית פרשה ממנה באופן צדדי והחזירה את הסנקציות לתוקף.

המהלך האיראני, עם זאת, לא מפר את הסכם הגרעין באופן מהותי. בטהרן הזהירו כי אם המעצמות לא יגנו על הכלכלה האיראנית מהסנקציות האמריקניות תוך 60 יום, איראן תחל להעשיר אורניום ברמה גבוהה יותר – צעד משמעותי בפריצה ליכולת גרעינית.

עוד בנושא
גורם בטהרן מסר כי איראן הפסיקה באופן רשמי לקיים כמה מהתחייבויותיה בהסכם הגרעין לאחר הוראה מטעם מועצת הביטחון הלאומית • במקביל, מחשש לפגיעה, מחלקת המדינה האמריקנית הורתה לפנות את עובדי הממשל הלא חיוניים מעיראק

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו