ראש המוסד, יוסי כהן. צילום: פלאש 90

"המוסד העביר את המידע על אחריות איראן לתקיפת המכליות במפרץ הפרסי"

המידע על כך שאיראן היא זו שאחראית לחבלה באוניות של איחוד האמירויות בסמוך למיצרי הורמוז מקורו גם במידע שנאסף על ידי המוסד הישראלי, מידע שייחשף באו"ם. מפקד חיל האוויר בהתבטאות לא שגרתית: כלי טיס ישראליים פועלים בים האדום

המידע על כך שאיראן היא זו שאחראית לחבלה באוניות של איחוד האמירויות בסמוך למיצרי הורמוז מקורו גם במידע שנאסף על ידי המוסד הישראלי והועבר לידי ארצות הברית, כך דווח הערב על ידי גילי כהן ב'כאן חדשות'. יצוין כי מדובר במידע שהגיע גם מסוכנויות מודיעין נוספות.

עוד דווח כי, ארה"ב מתכננת לחשוף בימים הקרובים את המידע המצביע על כך שאיראן היא האחראית לפעולה כנגד המיכליות, ככל הנראה בפני מועצת הביטחון של האו"ם או דיון אחר שייערך באו"ם.

גורם ישראלי צוטט ב'כאן חדשות' מחמיא על מקצועיות הפעולה האיראנית והגדיר אותה כ'מבצע קומנדו יפה למדי'. בתקרית לא היו נפגעים, וכלל הנראה מדובר בתכנון מוקדם לכך.

 

דיווח: המידע שהביא לשליחת נושאת מטוסים למזה"ת – הגיע מהמוסד

 

ב'כאן חדשות' הובא גם ציטוט של מפקד חיל האוויר האלוף עמיקם נורקין בטקס חילופי מפקד בסיס רמת דוד בשבוע שעבר שאמר כי "בשנתיים האחרונות פעלה הכנף נגד אויב בחזית הסורית – למנוע כל איום על אזרחי ישראל. כמו בצפון, כך גם ברצועת עזה ואף בים האדום, השפעת הכנף הייתה נוכחת בכל חזית בה פעל החיל".

הכתב הצבאי משה שטיינמץ מסביר כי, ככל הנראה נורקין התכוון לפעילות טייסת מסוקי הסיור הימי הפועלת עם כלי השיט של חיל הים במפרץ, אך הודאה בפעילות הנדירה "בים האדום" ברקע המתיחות במפרץ – היא יוצאת דופן.

מזכיר המדינה האמריקאי, מייק פומפאו, האשים לפני ארבעה ימים את איראן במתקפה על מיכליות הנפט באיחוד האמירויות, ואמר כי מדובר במאמץ של טהראן להעלות את מחיר הנפט העולמי. מוקדם יותר, אמר היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן, ג'ון בולטון, כי יש ראיות לכך שאיראן עומדת מאחורי התקיפה, והן יועברו למועצת הביטחון של האו"ם.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו