צילום: צבא ארצות הברית

ארה"ב מתכוונת לשלוח כאלף חיילים נוספים למזרח התיכון

שר ההגנה בפועל הודיע על שליחת החיילים נוספים למטרות הגנה, זאת על רקע תקיפת מכליות הנפט במפרץ עומאן. החיילים יעסקו בעיקר באיסוף מודיעין ובפעולות התראה • תיעוד חדש של סירה איראנית מפרקת מוקש ממכלית שהותקפה

שר ההגנה בפועל של ארה"ב, פטריק שנהאן, הודיע הלילה (שלישי) כי ארה"ב תשלח כאלף חיילים נוספים למזרח התיכון, בעקבות האיום הגובר מצדה של איראן לדבריו, ועל רקע תקיפת שתי מכליות הנפט ביום חמישי, הירי לעבר המל"טים האמריקניים לפני כן ואיומה של טהרן להפר את הסכם הגרעין.

"בתגובה לבקשת הפיקוד המרכזי של צבא ארה"ב לכוחות נוספים, ובהמלצת ראש המטות המשולבים ובהתייעצות עם הבית הלבן, אישרתי הוספת כ-1,000 חיילים למטרות הגנה כדי לטפל באיומים מהאוויר, מהים ומהקרקע במזרח התיכון", אמר מזכיר ההגנה בפועל, פטריק שנהאן.

"ההתקפות האיראניות האחרונות מאמתות את המודיעין הנאמן והאמין שקיבלנו על ההתנהגות העוינת של הכוחות האיראניים והכוחות הנאמנים להם, המאיימות על ארצות הברית ועל האינטרסים שלה ברחבי האזור", אמר שנהאן, והוסיף כי "ארצות הברית אינה מבקשת עימות עם איראן".

"הפעולה כיום נעשית על מנת להבטיח את שלומם ורווחתם של אנשי צבאנו הפועלים בכל רחבי האזור ולהגן על האינטרסים הלאומיים שלנו", אמר שנהאן. "נמשיך לפקח על המצב ולבצע התאמות לרמות כוח האדם לפי הצורך".

גורם ביטחוני בארצות הברית, אמר כי הפריסה החדשה תכלול יכולות מודיעין אווירי, מעקב וסיור המסייעים באיתור איומים מודיעיניים. כמו כן, במסגרת הפריסה יתוגבר גם כוח האדם שיסייע בהגנת הכוחות האמריקניים שכבר נמצאים באזור.

בתוך כך, אמש פורסם על ידי צבא ארצות הברית תיעוד נוסף, שבו נראים לכאורה כוחות איראניים כשהם מסירים מוקש מאחת המכליות שהותקפו בשבוע שעבר במפרץ עומאן. לטענת ארה"ב, איראן היא שאחראית לפגיעה במכליות, "הסרטון והתמונות מוכיחים כי כוחות אירנים הם שביצעו את המתקפות", מסרו בצבא האמריקני. "הידע והמקצוענות שבהם הפעולה נעשתה מוכיחים כי אלו כוחות מאומנים ומוכשרים של משמרות המהפכה", אמרו.

הסרת המוקש (צילום: צבא ארצות הברית)
הסרת המוקש (צילום: צבא ארצות הברית)
הנזק שנגרם (צילום: צבא ארצות הברית))
גוף המכלית (צילום: צבא ארצות הברית)

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו