זירת החיסול והמחוסל. צילום: רשתות ערביות, ויקיפדיה

דרמה בעיראק: ארה"ב חיסלה את מפקד 'כוח קודס' האיראני קאסם סולימאני

כלי התקשורת בעיראק ובעולם מדווחים כי קאסם סולימאני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניות, חוסל בתקיפת אמריקנית בבגדד. על פי הדיווחים חוסלו גם סגן מפקד המיליציות בעיראק ושורת בכירים נוספים בהם איש חיזבאללה


צפו: זירת החיסול בבגדאד

מפקד 'כוח קודס' של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל קאסם סולימאני חוסל הלילה בתקיפה אמריקנית בנמל התעופה בבגדאד, בירת עיראק – כך מדווחים כלי התקשורת במדינה וברחבי העולם. עוד דווח כי יחד עמו חוסל אבו מהדי אל מוהנדס, סגן מפקד המיליציות הפרו איראניות 'אל-חשד א-שעבי', ועוד שורת בכירים בארגוני הטרור הפועלים במדינה מטעם איראן, ביניהם איש ארגון הטרור חיזבאללה בעיראק מוחמד קוות'רני.

אחמד אל-אסדי, דובר המיליציות, הטיל את האחריות על ישראל וארה"ב. "האויב האמריקני והישראלי אחראים להריגתם של אבו מהדי אל-מוהנדס וקאסם סולימאני", אמר. מוקדם יותר הודיעו המיליציות הפרו-איראניות בעיראק כי חמישה מאנשיהן נהרגו יחד עם עוד שני "אורחים חשובים" בתקיפה אווירית אמריקנית. על פי המיליציות, אחד ההרוגים הוא אחראי קשרי החוץ של ארגון הגג של המיליציות "אל חשד א-שעבי", מוחמד רדא א-ג'אברי.

חוסל? סולימאני

לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, האירוע התרחש לאחר ששלוש קטיושות נורו לעבר כוחות של הקואליציה הבין-לאומית ופגעו סמוך למסוף המטענים בנמל התעופה הבין-לאומי של בגדד – דבר שהוביל לפציעתם של כמה בני אדם ולשריפת שני כלי רכב. מדיווחים מזירת האירוע ומהטלוויזיה בעיראק, עולה כי 7 אנשים נהרגו בהפצצה, בין ההרוגים 5 חברי מיליציה ו-2 נוספים שזהותם טרם התבררה.

בארצות הברית טרם אישרו באופן רשמי את החיסול, אך גורם אמריקני הודיע כי, "תקפנו 2 מטרות הקשורות לאיראן – בבגדד". בכיר בפנטגון: צוטט אומר כי הם ממתינים לתוצאות DNA, כדי לוודא שאכן חוסלו מפקד "כוח קודס" במשמרות המהפכה האיראניות וסגן מפקד המיליציה הפרו-איראנית "אל-חשד אל-שעבי", אבו מהדי אל-מהנדס

מוקדם יותר דיווח הערוץ האמריקני בשפה הערבית, אל-חורה, כי מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני, הוא זה שהתווה את התוכנית לתקוף את השגרירות האמריקנית בבגדאד השבוע. עיתונאי עיראקי דיווח כי מוחמד רדא, שגם כן חוסל הלילה, השתתף במצור על שגרירות ארה"ב. הוא היה גם מקורב לאבו מהדי אל-מוהנדס, מפקד בכיר בחשד -א-שעבי, הנמצא ברשימת המבוקשים של ארצות הברית.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
16 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

מלחמת עולם

באבוד רשעים רינה !!

ימח שמו המן האגגי

כן יאבדו כל אוייבנו

ברוך שפטרנו מסגנו של השטן

זכותו תגן עליו.אולי

טוב שבנחשים רצוץ את מוחו. בקרוב אצל מאורת הפתנים בעזה ראמללה ושות'

יוסף

"באבוד רשעים רינה"

ברוך ה' "מזמור לתודה הריעו לה' כל הארץ"

כנראה שתפרוץ מלחמה…. ה' ירחם עלינו!

וואו!! ברוך השם!!! מלאכתנו נעשית ע"י אחרים.

כן יאבדו כל אויביך ה'

תודה לך השם
כן יאבדו כל אויביך השם

כן יאבדו כל אויבך

ישתבח שמו .בקרוב ליורשו

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו