מטוס מחברת 'אוקראינה אינטרנשיונאל'. ויקיפדיה

דיווח: כ-180 הרוגים בהתרסרקות מטוס אוקראיני סמוך לשדה התעופה בטהרן

לפי הדיווחים, מטוס אוקראיני של חברת התעופה "אוקראינה איירליינס" התרסק ליד שדה התעופה בטהרן מיד לאחר ההמראה. על מטוס ה"בואינג 737" היו 180 נוסעים ואנשי צוות, ובאירן דווח כי אין סיכוי למציאת ניצולים

סוכנות הידיעות האיראנית "פארס" דיווחה הבוקר (רביעי) כי מטוס ובו לפחות 170 נוסעים של חברת התעופה "אוקראינה אינטרנשיונאל איירליינס", מדגם בואינג 737, התרסק לאחר המראתו מנמל התעופה "אימאם חומייני" בטהרן, כאשר סיבת ההתרסקות היא ככל הנראה תקלה טכנית. הסהר האדום באיראן מסר כי אין סיכוי למצוא ניצולים מבין נוסעי ואנשי הצוות שהיו על המטוס.

דובר ארגון התעופה האזרחית האיראנית אמר לערוץ הטלוויזיה הממלכתי במדינה, כי נשלחו צוותי הצלה לאזור בו התרסק המטוס: "המטוס עלה באש אבל שלחנו צוותים, אולי נוכל להצליח כמה נוסעים". בתוך כך, בתקשורת האיראנית מכחישים את הדיווחים שטיל איראני גרם להתרסקות המטוס האוקראיני. ההתרסקות התרחשה חמש שעות אחרי ירי הטילים לעבר הבסיסים האמריקניים בעיראק.

מוקדם יותר הודיעו ברשות התעופה האמריקנית כי הם "עוקבים מקרוב אחרי המתרחש במזרח התיכון כדי לאתר סיכונים פוטנציאליים לתעופה אזרחית. נמשיך בשיתוף הפעולה עם המועצה לביטחון לאומי וננקוט באמצעים הדרושים כדי להבטיח את ביטחונם של הנוסעים". הם אף הודיעו על הגבלת חירום במרחב האווירי של המפרץ הפרסי, בשל "פוטנציאל לטעות בזיהוי".

בתוך כך, ראש ממשלת יפן שינזו אבה החליט בעקבות האירועים הלילה לבטל ביקור במזרח התיכון שתוכנן לסוף השבוע הקרוב, במסגרתו היה אמור לבקר בסעודיה, איחוד האמירויות ועומאן. בנוסף לכך, בחברת התעופה "צ'יינה אירליינס", החברה הגדולה ביותר בטייוואן אסרו מהלילה לטוס מעל איראן ועיראק.

כזכור, בחודש שעבר הודיעה יצרנית המטוסים האמריקנית על הקפאת הייצור של הדגם הנמכר ביותר שלה, 737-MAX, לאחר שמנהל התעופה הפדרלי בארה"ב לא הנפיק את האישורים להחזירם לשירות אחרי ההתרסקויות באתיופיה ובאינדונזיה אשתקד.

"החזרתו של ה-737 MAX לשירות באופן בטוח היא העדיפות העליונה שלנו", מסרה בואינג בהודעה שלה. "אנחנו יודעים כי התהליך של אישור החזרתו לשירות של ה-737 MAX, וקביעת דרישות ההכשרה הראויות (לטייסים – ynet), חייבות להיות יוצאות דופן וקשוחות, על מנת להבטיח שלרגולטורים, ללקוחות ולציבור הנוסעים יהיה אמון בעדכונים של ה-737 MAX".

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו