הרמטכ"ל כוכבי היום. צילום: דוברות צה"ל

הרמטכ"ל מזהיר מקיצוץ בתקציב הביטחון: "טעות ששילמו עליה ביוקר"

הרמטכ"ל אביב כוכבי שיגר היום מסר לממשלה לקראת גיבוש תקציב המדינה: "ככל שיש שקט מתפתחת התחושה שניתן לצמצם את הצרכים הביטחוניים, זו טעות חמורה שצבאות ומדינות לאורך ההיסטוריה, כולל מדינת ישראל, שילמו עליה מחיר כבד ביותר"


נאומו של הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי, קרדיט: דובר צה"ל

הרמטכ"ל אביב כוכבי הזהיר היום (שני) את הממשלה מקיצוץ בתקציבי הביטחון ואמר כי,"העשייה המבצעית של צה"ל בשבועות האחרונים – ובוודאי מותו של סמל ראשון עמית בן יגאל זכרונו לברכה – מהווים תזכורת לפעילות הקבועה והתובענית שמתרחשת לילה ויום בכל הגזרות. זהו 'פרדוקס הביטחון'", אמר כוכבי.

הרמטכ"ל הוסיף: "ככל שיהיה שקט ויציבות ביטחונית, נוטים לשכוח כמה מורכב להשיגם. כלל שיש יציבות בטחונית, מתפתחת תחושה מוטעית שפחתו האיומים, וככל שיש שקט, מתפתחת התחושה שניתן לצמצם את הצרכים הביטחוניים – זו טעות חמורה שצבאות ומדינות רבות לאורך ההיסטוריה כולל מדינת ישראל, שילמו עליה מחיר כבד, כבד ביותר. זהו מצג שווא ופרדוקס מתעתע. רק בזכות פעילות מבצעית מאומצת ניתן לספק ביטחון. רק בזכות תחזוק שרירי הצבא ניתן להתאגרף ולנצח ביום פקודה".

דבריו של הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי נאמרו במהלך טקס תעודות הערכה ליחידות צה"ל שפעלו במשבר הקורונה: "נקראתם לדגל עם פרוץ המגיפה- והתייצבתם, אבל האמת, רובכם הגדול נקרא על ידי צו מצפונו וערכיו, ולכל מקום ונושא שבו נדרשה עזרתכם – הגעתם. עשיתם זאת במסירות ובמקצועיות בלתי מתפשרת", אמר כוכבי.

"המאמצים השונים נפרסו לאורכה ולרוחבה של הארץ. בזכותכם, מפקדי היחידות שעלו על הבמה, ובזכות אלפי המפקדים והחיילים שבשמם אתם עומדים כאן היום, יכולנו לאתגר. המאמץ היה משותף. צה״ל פעל כמקשה אחת ושיתף פעולה עם גופים אזרחיים ועם משרדי הממשלה", המשיך.

הרמטכ"ל גם רמז להמשך פעילותו החשאית של צה"ל. זאת בין היתר על רקע האשמות סוריה כי ישראל תקפה בשטחה, והדיווחים על מתקפת סייבר ישראלית נגד איראן. "במקבל לעיסוק בקורונה המשכנו לפעול בעוצמה בכל הגזרות. צה"ל המשיך להילחם בטרור ובהתעצמות אויבינו בצפון בדרום, ביבשה, באוויר, בים ובמרחב הדיגיטלי – בהשמדה פיזית או בנטרול יכולות. אלו המבצעים המתרחשים לאורך כל השנה, והם אלו שמספקים את הביטחון שיש כרגע לישראל. השקט הוא תוצאה של פעילות אינטנסיבית במסגרת המערכה שבין המלחמות, הגנה רצופה בכל הגזרות ופעולות במרחב הסייבר".

במהלך הבוקר התקיים יום למידה בו הוצגו סיכום "עד כאן" בנושא ההתמודדות עם נגיף קורונה- הפקת לקחים ומוכנות לגל שני. כחלק מהיום הוצגו מקרי בוחן של יחידות אשר תפקודן השתנה במהלך תקופת הקורונה; מפקד סיירת מטכ"ל, אלוף-משנה י' הציג את אופן פעילות היחידה במערך הבדיקות. בנוסף הציג ראש זירת מחקר טכנולוגי, אלוף-משנה נ' את פעילות מרכז המידע והידע הלאומי.

לאחר פורום הלמידה התקיים טקס הענקת תעודות הערכה לגופים ויחידות בצה"ל, כמו גם לשותפי צה״ל לדרך, על פעילותם עד כה, בתחומי השמירה על רציפות תפקודית וכן על מיזמים שנועדו לתמוך במשק האזרחי ומתן סיוע רפואי. לאורך היום דנו המפקדים במוכנות צה"ל לגל שני של נגיף הקורונה, בהיבטים צה״ליים רחבים, בדגש על היבטי הפעלת פיקוד העורף בחירום והיבטי פיקוד ושליטה.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איזה בזבוזים בצבא !!! 40 אחוז מהאוכל לפח, יש קצינים
שמקמבנים 3 משכורות, ועוד
דברים מגעילים ששודד
את הקופה הציבורית…

יותר חמור זה לקצץ בקצבאות האברכים… מה חטאנו שמקצצים את שכר הדתות בכוללים ל350 שח לחודש לאברך?????

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו