דגל ישראל ואיחוד האמירויות היום בישראל. צילום: פלאש 90

מסתמן: המשלחת לאיחוד האמירויות על יישום ההסכם תצא רק בשבוע הבא

דיווח: במשרד ראש הממשלה רוצים שהמטה לביטחון לאומי יוביל את המשלחת, ובמשרד החוץ מעוניינים להוביל את המשלחת בעצמם. נתניהו הטיל על ראש המל"ל לרכז את עבודת המטה וההכנה לקראת השיחות. ראש המוסד צפוי לצאת השבוע לאיחוד האמירויות לביקור שתוכנן מראש

פקידים ישראלים בכירים מעריכים כי המשלחת לשיחות עם איחוד האמירויות על יישום הסכם הנורמליזציה תצא לאבו-דאבי רק בשבוע הבא – כך דווח ב'וואלה'. לדבריהם, הסיבה היא שיש להשלים קודם כל את עבודת ההכנה של משרדי הממשלה השונים. "אין עדיין מועד ליציאת המשלחת", אמר אחד הפקידים הבכירים.

על פי הדיווח של ברק רביד, עדיין לא ברור מי יעמוד בראש המשלחת ומה יהיה הרכבה המדויק. במשרד ראש הממשלה רוצים שהמטה לביטחון לאומי יוביל את המשלחת, ובמשרד החוץ מעוניינים להוביל את המשלחת בעצמם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הטיל ביום שישי על ראש המל"ל מאיר בן שבת לרכז את עבודת המטה וההכנה לקראת השיחות עם איחוד האמירויות בעקבות הסכם השלום, "בתיאום עם כלל הגורמים הרלוונטיים", כך נמסר מלשכת ראש הממשלה.

פקיד ישראלי בכיר ציין כי שתי הסוגיות שיטופלו בזמן הקרוב נוגעות לקשרי התעופה ולאשרות הכניסה של ישראלים לאיחוד האמירויות ושל אזרחי איחוד האמירויות לישראל. סוגיית האשרות רגישה מאוד מכיוון שיש לה גם היבט ביטחוני. מי שבוחן בקשות לאשרות הכניסה של אזרחים ממדינות ערביות הוא שירות הביטחון הכללי.

במקביל, ראש המוסד יוסי כהן צפוי לצאת גם הוא לאיחוד האמירויות השבוע. עם זאת, ביקורו לא צפוי לעסוק באופן ספציפי ביישום הסכם הנורמליזציה. מדובר בביקור שתוכנן להתקיים מזה כמה חודשים ולעסוק בין השאר בסוגיית הסיפוח, אבל יוצא לפועל רק עכשיו כאשר הסיפוח כבר ירד מהפרק.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו