השב"כ סיכל ציר מרכזי להעברת כספי חמאס מעזה ליו"ש

פלסטיני תושב ירדן היה מקבל את סכומי הכסף הגדולים מבכירי חמאס בעזה ומעביר אותם בירדן לתושב חברון, אשר היה מכניס אותם לשטחי הגדה • סכומי הכסף הגדולים שימשו בין השאר לייצוג משפטי של פעילי חמאס אשר נעצרו ביו"ש

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי, בסיוע צה"ל ומשטרת ישראל, חשפו וסיכלו ציר מרכזי להעברת כספים מארגון חמאס בעזה לפעיליו ביהודה ושומרון. הכספים הועברו באופן סיבובי דרך ירדן והיו מעורבים בו עורכי דין פלסטינים.

במסגרת החקירה נעצרו ע"י שב"כ שלושה פעילים: יעקוב אסחאק עבד אלגואד דאעיס (25) – תושב ירדן ובמוצאו מחברון; עו"ד יזן עבד אלרזאק עבד אלמעטי שאור (24) – מתגורר בחברון ובעל קשרים לפעילי חמאס; ועו"ד יאסר מוחמד רדואן קוקאס (43) – פעיל חמאס, במוצאו מבית אומר.

מהחקירה עולה כי כספי טרור הועברו מפעילי חמאס בכירים ברצועת עזה לידי יעקוב דאעיס, אשר היה מפקיד את הכספים בירדן, משם היה לוקח אותם יזן שאור ומחדירם לחברון ולבית לחם. האחראי על הפעילות היה יאסר קוקאס.

קרא עוד:
[postim]

סכומי הכסף הגדולים שימשו בין השאר לייצוג משפטי של פעילי חמאס אשר נעצרו ביו"ש. תנועת חמאס משקיעה מאמצים רבים להעביר כספים לגדה המערבית, ובפרט לאזור בית לחם וחברון, כדי לחזק את תשתיות הטרור שלה בשטחים הנתונים לשליטת אנשיו של אבו מאזן.

חקירה זו שבה וממחישה את המוטיבציה הגבוהה בקרב מפקדת החמאס ברצועת עזה להכנסת כספי טרור לאזורים הנתונים לשליטת הרשות הפלסטינית, בדרכים חשאיות ומגוונות ותוך ניסיון להסוות את פעילותם.

בשב" כ אומרים כי הסיכול המוצלח ומעצרם של השלושה סייעו למניעת הכנסתם של כספי טרור בהיקף נרחב לאזור, ופגע משמעותית בפעילותן של תשתיות חמאס באזור יהודה.

כנגד השלושה הוגשו כתבי אישום בבית המשפט הצבאי ביהודה בעבירות של ביצוע שירות עבור התאחדות בלתי מותרת, הכנסת כספי אויב לאזור, החזקת רכוש השייך להתאחדות בלתי מותרת ומגע עם אויב.

(צילום ארכיון: נתי שוחט – פלאש 90)

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו