האיום היומי של צפון קוריאה: "נטביע את יפן, נהפוך את ארה"ב לאפר"

בדיקטטורה המבודדת זועמים על הסנקציות החדשות שהוטלו עליה לצד העמקת שיתוף הפעולה בין ארה"ב ליפן, ומאיימים במתקפה גרעינית על שתי המדינות: "יפן לא צריכה להמשיך להתקיים לצידנו. את ארה"ב נהפוך לאפר וחשיכה"

צפון קוריאה ממשיכה להתריס ולאיים כנגד המערב, כשמאז ההחלטה על סנקציות חדשות שהתקבלה השבוע במועצת הביטחון היא עושה זאת בתדירות גבוהה בהרבה.

לאחר שאמש איים שגריר צפון קוריאה באו"ם "לגרום לארה"ב סבל כפי שלא חוותה מעולם", מפרסם היום משרד החוץ הצפון-קוריאני הודעה שבה הוא קורא לפירוק מועצת הביטחון של האו"ם. בהמשך ההודעה מגנה צפון קוריאה את הידוק היחסים הצבאיים והמדיניים בין ארה"ב ליפן ומאיימת: "נשמיד את ארה"ב, נהפוך אותה לאפר וחשיכה".

באשר ליפן נכתב: "הגיע זמנה להפסיק להתקיים לידינו. נטביע אותה בנשק גרעיני".

כזכור, דרום קוריאה הודיעה אמש (ד') שביצעה ניסוי מוצלח ראשון בשיגור טיל שיוט לנוכח המתיחות בעקבות הניסוי הגרעיני השישי שערכה צפון קוריאה לפני עשרה ימים. טיל ה"טאורוס" מתוצרת גרמניה שוגר ממטוס F-15 ופגע במטרה בחוף המערבי של המדינה.

הטיל שמיוצר בגרמניה על ידי חברת "טאורוס" מגיע לטווח של 500 ק"מ ובמשרד ההגנה הדרום קוריאני מאמינים שהוא מסוגל לחמוק ממערכות הרדאר של הצבא הצפון קוריאני. בסיאול מגבירים בחודשים האחרונים את תהליך ההתחמשות של המדינה בעקבות הניסוי בפצצת המימן ושיגורי הטילים של פיונגיאנג.

בוידאו: תיעוד הניסוי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר כי הסנקציות היו "רק צעד אחד קטן, לא משהו גדול. אני לא יודע אם תהיה לכך איזו השפעה, אבל זה נחמד לקבל 15 קולות בעד ללא מתנגדים". הסנקציות החדשות אוסרות על פיונגיאנג לייבא גז טבעי, מגבילות את ייבוא הנפט הגולמי והנפט המזוקק ואוסרות על ייצוא מוצרי טקסטיל.

בנוסף מועצת הביטחון אסרה על כלל המדינות לחדש רשיונות עבודה של עובדים צפון קוריאניים. עם זאת, הסנקציות לא כוללות סעיפים על הטלת אמברגו נפט או על הקפאת נכסים בינלאומיים של הממשלה ומנהיג צפון קוריאה קים ג'ונג און, כפי שהציעה ארצות הברית בתחילה – אך הושמטו לדרישת רוסיה וסין.

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
2 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איזה גברבר אני אף אחד לא יודע מה לעשות איתי
אם ה' לא ישמור עיר שווא שקד שומר
לב מלכים ביד ה'
גם לגבי הסופה בטקסס ופלורידה תראו כמה זה נכון

משחקי כבוד באש

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו