נושאת המטוסים "אברהם לינקולן" שהגיעה לאזור לאחרונה

דיווח בלבנון: שתי מכליות נפט הותקפו במפרץ סמוך לעומאן

דיווחים על תקיפת שתי מכליות נפט באזור מפרץ עומאן. לפי דיווח בלבנון, נמלים בפקיסטן ובעומאן קיבלו קריאות לעזרה מהמכליות ונשמעו פיצוצים באזור. לפי הדיווחים, שריפה פרצה על סיפון של שתי המכליות, אחת מהן קרובה לטביעה

שתי מכליות נפט הותקפו באזור המפרץ הפרסי ליד עומאן – כך מדווח הבוקר היום (חמישי) בסוכנות הידיעות "יו ניוז" הלבנונית, המקורבת לאיראן. לפי הדיווח, בנמלי הים של פקיסטן וסולטנות עומאן התקבלו אותות מצוקה משתי המכליות. על פי דיווחים בעומאן, במקום נשמעו פיצוצים עזים. עוד דווח כי שריפה פרצה על סיפונן של שתי המכליות, וכי אחת מהן קרובה לטביעה.

סוכנות הידיעות הלבנונית "יוניוז אל-אח'באר" ציטטה מקורות לפיהם שתי מכליות נפט היו נתונות לתקיפה במפרץ עומאן. על פי הדיווח, המכליות שהותקפו יצאו מתוך המפרץ הפרסי. טרם נמסר אישור רשמי לאירועים וגם בסיס הצי החמישי של חיל הים האמריקני, שבבסיסו בבחריין, לא הגיבו לתקרית. היא מגיעה אחרי הדיווחים בתקשורת האיראנית על כך שנשמע פיצוץ באזור שכוון נגד מכליות נפט.

סוכנות שמפעיל חיל הים הבריטי ושעוסקת בבטיחות כלי שיט פרסמה הבוקר אזהרה שלפיה תקרית כלשהי התחוללה במפרץ עומאן, וקראה לכלי שיט באזור לנקוט "זהירות רבה ביותר". היא לא פירטה מהי התקרית שהתרחשה. כלי תקשורת באיראן דיווחו אף הם – מבלי לספק ראיה כלשהי – שבאזור התרחש פיצוץ שכוון נגד מכליות נפט.

כזכור, בחודש שעבר הותקפו ארבע ספינות מסחריות בבעלויות זרות, מהן שתיים בבעלות סעודית, ליד חופי פוג'יירה שבאיחוד האמירויות במפרץ הפרסי, שם הגבירה ארה"ב את נוכחותה הצבאית בעקבות מידע מודיעיני על רקע המתיחות עם איראן סביב הסנקציות האמריקאיות. על פי מידע שהגיע אז מהמוסד הישראלי, איראן היא זאת שעמדה מאחורי תקיפת הספינות הסעודיות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו