גליק בהלוויה אתמול. Hadas Parush/Flash90

דרעי בדק אם גליק יבוא להצביע למרות השבעה על אשתו והתנצל

ביום פטירת רעייתו, פנה שר הפנים אריה דרעי לרב היישוב עתניאל בו מתגורר ח"כ יהודה גליק, על מנת לבדוק האם הח"כ יכול לבוא להצביע בכנסת למרות האבל על מות רעייתו. דרעי: "ההצבעה נועדה לשמור על קדושת השבת, אם פגעתי בחברי יהודה אני מתנצל"

מהלך הניסיונות לגייס רוב להצבעה שתוכננה לאתמול (שני) במליאת הכנסת על חוק המרכולים, נבדקה גם האפשרות לקרוא לחבר הכנסת יהודה גליק למשכן, למרות ששעות לפני כן נפטרה רעייתו – כך דווח בחדשות 2. במסגרת הבדיקות שוחח השר אריה דרעי עם רב ביישוב עתניאל ובדק כיצד ניתן לאפשר לחבר הכנסת גליק להגיע להצבעה. לבסוף הוחלט על דחיית ההצבעה בשבוע.

במהלך ריאיון היום ברדיו "גלי ישראל", אישר דוברו של חבר הכנסת גליק, סעדיה גורדצקי, שגורמים פוליטיים ניסו לגרום לגליק לעזוב את השבעה ולהגיע להצבעה – כפי שפורסם אמש בחדשות 2. "יש לחצים כאלה", סיפר למראיינת מעיין אדם. "כמובן שלא אפרט מי ומה ומהו, אבל אני יכול לאשר וזה מצער אותי ממש".

השר דרעי אישר את הדברים ומסר: "אני כואב את כאב יהודה גליק על מות רעייתו ז״ל. פניתי אתמול לראש מועצת הר חברון כדי שיבדוק הלכתית עם רב היישוב עתניאל, האם מותר בזמן השבעה, להגיע להצבעה בכנסת שאמורה הייתה להיות היום ונועדה לשמור על קדושת השבת. אם פגעתי ברגשותיו של יהודה חברי – אני מתנצל".

סוער בכנסת: חילופי האשמות בקואליציה ובאופוזיציה בשל אי הקיזוזים

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

וגם אחרי שהחוק יעבור המשטרה ובתי המשפט לא יאכפו אותו והדבר היחיד שהרווחנו זה הסתה ויאיר לפיד בשלטון

זה נראה "שגם ככה" גם ככה יצביע לפיד וימצא טענות על שליחי דרחמנא, אז אולי תתמודד לכנסת, מחפשים שם אנשים חכמים.
מי עוד מאוד דואג עכשיו שהחוק הזה רק יהרוס את השבת? לפיד, אז תצטרף אליו.

האמת שמעתי פעם את כ"ח גליק, מדבר בענין עבודות הרכבת בשבת והיה לו גישה מאוד פרגמטית, הוא דבר מתוך ראיה רחבה של צורכי המשק וכו',
ואני שואל: האם במקרה זה ששלמות הקואליציה עומדת על הפרק ובכלל, חשיבות השתתפות בדיוני כנסת ישראל, האם אין מקום לדחות את המנהג לשבת שבעה, או לפחות לקצר אותו,
מה שאומר שאין כאן הידור או פרגמטיות, אלא הוא חי בגישה, שאני עושה מה שנוח לי, זו כנראה גם הסיבה לתמיכתו ברפורמים במתווה הכותל.

מי אלו העיתונאים האלו שיטיפו לחרדים מוסר? אצל מי כבוד המת חשוב יותר? אותם אלו שעוסקים במקצוע העיתונאות, המקצוע הכי בזוי ואנטי מוסרי, מעיזים להטיף מוסר. צבועים. הייתם צריכים לשמוע את כל יפי הנפש בתאגיד השידור ובערוצי הרדיו כמה שהם "מזועזעים" מהבקשה. יתביישו להם אותם אנשי שמאל מלוכלכים.

אם זה היה חוק נגד ההתנתקות, בטוחני שהיו מוציאים גם חתן מחופתו.
השבת לא פחות חשובה.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו