זירת הנפילה של אחת הרקטות בבגדד

רקטות שוגרו למתחמים של צבא ארה"ב בעיראק ולעבר השגרירות בבגדאד

רקטות התפוצצו ליד שגרירות ארה"ב, באזור אחר בבגדד ובבסיס צבאי שמארח לוחמים אמריקנים. לא דווח על הרוגים, אך הירי מגיע בצל האיומים לנקמה איראנית. אמש דווח שארה"ב תקפה במחנה טאג'י והרגה שישה בני אדם, כוחות הקואליציה הכחישו

רקטות שוגרו הערב (שבת) לעבר שגרירות ארצות הברית בבגדאד ולעבר בסיס חיל האוויר האמריקני בלד. קטיושה נפלה סמוך לשגרירות המבוצרת ב"האזור הירוק", ובמקביל שתי קטיושות נפלו בתוך בסיס בלד, הנמצא כ-80 ק"מ צפונית לבגדאד ובו מוצבים כוחות אמריקניים. לפי הצבא העיראקי, באף אחד מהאירועים השונים לא היו הרוגים.

שר החוץ של איראן, מוחמד ג'וואד זריף, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי החל המבצע לסיום "נוכחותה הממאירה" של ארצות הברית במזרח התיכון. ערוץ "אל־מיאדין" דווח שהמיליציה השיעית "גדודי חיזבאללה" קראה לכוחות הביטחון של עיראק לשמור ממחר בערב על מרחק של לפחות קילומטר אחד מהכוחות האמריקניים.

מוקדם יותר דווח כי שישה בני אדם נהרגו אתמול בהפצצה אווירית של שיירה של מכוניות שהייתה שייכת לחיילים של מיליציה פרו-איראנית, מצפון לעיר בגדד. לפי הטלוויזיה העיראקית, חיל האוויר האמריקני הפציץ כוחות עיראקיים סמוך למחנה טאג'י שנמצא צפונית לעיר הבירה. דובר הקואליציה האמריקנית הבין-לאומית הכחיש את הדיווחים על התקיפה האמריקנית.

במהלך סוף השבוע אישר הפנטגון את שליחתם כ-3000 חיילים אמריקאים נוספים למזרח התיכון. החיילים המדוברים יצטרפו ל-750 חיילים שכבר נשלחו השבוע לאזור בעקבות המהומות האלימות בשגרירות האמריקאית בבגדד. בכירים בצבא האמריקאי אמרו ל"רויטרס" כי ישנם אלפי חיילים נוספים אשר מוכנים להישלח למזרח התיכון, ובימים הקרובים יוחלט האם להשתמש בהם.

לפי הדיווחים, ספינת תקיפה אמפיבית של חיל הים האמריקני ועל סיפונה 2,200 נחתים, שהייתה צפויה להשתתף בתרגיל "ארי הים", מול חופי מרוקו, תסטה ממסלולה ותפליג לעבר המזרח התיכון, זאת בשל העלייה במתיחות באזור. "הכוח האמפיבי יבצע משימות שיגרתיות בגזרה החדשה בזמן שהם מדגימים את הגמישות הטבועה בכוחינו הימי", אמר סגן קומדור מת'יו קונר, דובר הצי השישי האמריקני.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו