המרפץ הפרסי, אילוסטרציה. צילום: ויקיפדיה

איראן: השתלטנו על ספינה של איחוד האמירויות – שתי דייגים שלנו נהרגו

איראן טוענת כי השתלטה על ספינה של איחוד האמירויות שחדרה לשטחה ביום שני, ועצרה את הצוות שהיה על סיפונה. זאת, כך נמסר בהודעת משרד החוץ האיראני, בשל תקרית באותו יום בה נורו למוות שני דייגים איראנים על ידי משמר החופים של איחוד האמירויות

איראן אמרה היום (חמישי) כי היא השתלטה על ספינה של איחוד האמירויות הערביות, אחרי תקרית שבה נהרגו שני דייגים איראנים. משרד החוץ בטהראן אמר כי כלי שיט של משמר החופים של האמירויות חדר למים הטריטוריאליים של איראן וכי באבו דאבי הביעו צער על התקרית והציעו לשלם פיצויים. צוות הספינה מוחזק בידי איראן.

על פי הודעה של משרד החוץ האיראני, שפורסמה בטלוויזיה הממלכתית, שני דייגים איראניים נהרגו בתקרית שהתרחשה ביום שני, לאחר שספינת סיור של איחוד האמירויות פתחה לעבר כלי שיט איראניים באש. לאחר מכן, לטענת האיראנים, חיילי איחוד האמירויות החרימו את סירת הדיג. עוד מסרו האיראנים כי אנשיהם השתלטו על כלי שיט של איחוד האמירויות אך לא ציינו האם מדובר בכלי השיט שפתח באש לעבר סירות הדייגים או בכלי שיט אחר.

מוקדם יותר היום חשפה אירן שני טילים חדשים שפיתחה. טקס חשיפת אמצעי הלחימה החדישים שודר בשידור ישיר בטלוויזיה הפרסית במהלכו בישר שר ההגנה האירני שאחד הטילים ייקרא על שמו של מפקד כוח קודס במשמרות המהפכה – הגנרל קאסם סולימאני, שחוסל על ידי האמריקנים בחודש ינואר האחרון.

כזכור, איראן אמרה כי האמירויות עשו "טעות ענקית" אחרי ההסכם שגיבשה עם ישראל בחסות ארצות הברית, שתיים מאויבותיה הגדולות. היא הזהירה אותה מפני מתן דריסת רגל ישראלית באזור. באבו דאבי זימנו בתגובה את הממונה על היחסים לשיחת הבהרה, ואמרו כי הצהרותיה של הרפובליקה האסלאמית מסכנות את היציבות באזור.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו