יהושע פרוכטר

הרבי שב ארצה אחרי שבעה שבועות: "משפחה זה הדבר הכי חשוב"

במהלך קבלת הפנים לכ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, גולל הרבי בפני חסידיו את אשר עבר עליו בתקופת שהותו בחו"ל והטיפול הרפואי שעבר. בדבריו הודה לבני משפחתו, אחיו וגיסיו האדמו"רים שליט"א, וציין כי בתקופה הקרובה לא יהיו טישים ארוכים עקב חולשתו

בהיכל בית המדרש הגדול של מרכז חסידי ויז'ניץ בבני ברק, ערכו הערב מעמד 'קבלת פנים' לכ"ק האדמו"ר שליט"א, ששב אתמול בשעות הצהריים ארצה לאחר שהות ארוכה בחו"ל, לצורך ניתוח וטיפול ומעקב רפואי.

בדברים שנשא האדמו"ר בפני קהל חסידיו, גולל הרבי את עיקרי הדברים שעברו עליו, והעובדה שהניתוח ארך לבסוף פחות זמן מהצפוי. "למרות שבדרך כלל צריכים אחרי ניתוח כזה כמה מנות דם בגלל איבוד דם רב בעת הניתוח, לא נזקקתי אפילו למנה אחת. ברוך השם".

עיקר משאו, נסוב סביב עניין הקשר המשפחתי, בעודו מציין את מסירותה הרבה של רעייתו, הרבנית תליט"א, ושל יוצאי חלציו. "מותר לי להתגאות קצת בבניי, בחתניי ובנכדיי, ברוך השם, חנכתי אותם והנה התוצאות".

בהמשך דבריו, הודה לאחיו, מרן האדמו"ר מויז'ניץ, שכזכור ליווה אותו אל שדה התעופה וציין כי חייג אליו מידי יומיים על מנת להתעניין בשלומו. עוד סיפר הרבי כי גם גיסו, כ"ק האדמו"ר מסקווירא, הגיע לבקרו לילה לפני הניתוח, וגם הגיס, האדמו"ר מסאטמר, הגיע לבקרו, כמובן כשהם נושאים תפילות להחלמתו המהרה.

הרבי אף הודה בחום לגיסו, כ"ק האדמו"ר מבעלזא, ולאחותו, הרבנית מבעלזא, שהתעניינו רבות בשלומו. הרבי אף סיפר על אחותו שבירכה אותו כי כאשר יגיע לפרשת יתרו, כאשר קוראים על קבלת התורה, זמן בו נתרפאו החולים, יהיה לו רפואה שלימה. "וכך היה", סיפר האדמו"ר מויז'ניץ לחסידיו.

האדמו"ר הורה לחסידיו ללמוד מכך שיעור לחיים: "משפחה זה הדבר הכי חשוב. גם אם לעיתים יש מתיחויות או אי נעימויות בסופו של דבר הם אלו שניצבים לצידך וצריך להעריך זאת". הרבי הוסיף: "דעו לכם כי שיחה קצרה של כמה דקות יכולה להחיות את הנפש כמו מים קרים על נפש עייפה".

לאחר שהודה גם לכל אלו שהתפללו עבורו והזכיר את המשמשים בקודש ואת נגידי החסידות, אמר האדמו"ר "אל תיבהלו שאני כך נראה חלש ותשוש, ככה זה, זה יעבור. אני אשב בתפילות גם בשמונה עשרה, קשה לי עדיין לעמוד הרבה זמן. אני לא אעשה טישים ארוכים ולא אקבל קהל בינתיים".

//www.jdn.co.il/j_world/954870

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
7 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

איזה חמוד. רציתי לתת לו סוכריה. תרגיש טוב חמודי.

מה היה לו איזה ניתוח הוא עבר?

בהקלטה נשמעת בבירור גם תודתו העמוקה לטאשער רבי [ולליפא הגר], אותם לא הזכיר רושם הרשימה.

אכן מאד מרגש לראות אותו שוב בריא ושלם, ברוך השם

מרגש לשמוע מילים כל-כך חמות מאדמו"ר על אחיו ואחיותיו שלא כמו חלק גדול מהאדמו"רים…

אכן, מי כמו רבינו הקדוש שליט"א יודע עד כמה חשוב לשמור על קשרי משפחה נאותים.

מצוה לפרסם את הדברים כהוויתם. מאוד התרגשתי עד כדי דמעות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו