צילום: יהושע פרוכטר

האדמו"ר מויז'ניץ לקראת סוכות: "מוכרחים להיפרד – לא לשמוח יחד בשמחת החג"

פרסום ראשון: כ''ק האדמו''ר מויז'ניץ נשא אמש דברים בשידור חי לאלפי החסידים לקראת חג הסוכות ואמר כי "המצב בכי רע, מוכרחים להיפרד זה מזה, לא לשמוח בשמחת החג ביחד, לא להיקהל ולא להיות באחדות". בעקבות דבריו כפי המסתמן כלל אירועי הסוכות יתבטלו

אמש לאחר תפילת ערבית במעונו במרכז חסידי ויז'ניץ בבני ברק הביע כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, את רחשי לבו בפני אלפי החסידים, אשר האזינו בשידור חי בקווים הפנימיים של הקהילה בכל רחבי תבל. ואמר כי בשל המצב הקשה השורר בארץ חובה להיפרד זה מזה בימי חג הסוכות ולא להתאחד יחד.

בדבריו שהגיעו לידי 'חדשות JDN' הביע כ"ק האדמו"ר שליט"א את חששו אודות המצב השורר בכלל ישראל: "עומדים אנו בימים קדושים לקראת חג הסוכות, זמן שמחתנו, והמצב בכי רע, צדקה תציל ממות" אמר כ"ק האדמו"ר, והוסיף "מוות לאו דווקא פירושו מיתה, אלא לפעמים מוות יכונה היפרדות, שמוכרחים להיפרד זה מזה, לא לשמוח ביחד בשמחת החג, לא להיקהל ולא להיות באחדות".

"איני רגוע מהמצב" התבטא האדמו"ר בכאב, "וחשבתי לנפשי, הרי יש ענין גדול להרבות בצדקה לפני חג הסוכות, איני מבקש סכום גדול בדייקא, כי לא לסכומים גדולים כוונתי כאן". בהמשך דבריו עורר הרבי על מעלת מצוות צדקה וביקש מכל אחד לתרום לקופת החסידות.

יצויין כי במעמד נכחו מנין מצומצם, ביניהם כמה מגדולי ושועי החסידים, אשר הוציאו על אתר סכום של כמה אלפי דולרים, אך כ"ק מרן האדמו"ר מויזניץ שליט"א החזיר להם את הסכומים הגדולים, בציינו כי אינו חפץ כעת בסכומים אסטרונמיים, כל רצונו וכוונתו כעת למצוות צדקה בסך 26 דולר בלבד, כמנין הוי"ה, כאשר לכל אחד יהיה אותו זכות במצווה יחד עשיר ואביון.

בשל דבריו של כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א בחסידות נערכים לכך שכלל אירועי חג הסוכות יתבטלו השנה זאת בשל סכנת נגיף הקורונה. מידי שנה בשנה אירועי שמחת בית השואבה בחסידות היו מתקיימים בהשתתפות אלפים.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו