צילום: לשכת מנהיג איראן

המנהיג העליון באיראן על החיסול: "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה"

האייתולה עלי חמינאי הכריז על שלושה ימי אבל בעקבות חיסולו של המפקד הבכיר קאסם סולימאני והבטיח "נקמה אכזרית נגד הפושעים". עוד הוסיף: "הפעולה מחזקת את ההתנגדות לישראל ולארצות הברית". נשיא איראן: "ננקום את הפשע החמור"

מנהיגה העליון של איראן, האייתולה עלי חמינאי איים הבוקר (שישי) בתגובה חריפה נגד ארצות הברית, בעקבות חיסולו בעיראק של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה, קאסם סולימאני. "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה", אמר סולימאני, "הפעולה מחזקת את המוטיבציה של ההתנגדות לישראל ולארצות הברית". הוא הבטיח "נקמה אכזרית נגד הפושעים"

המנהיג האיראני הכריז על שלושה ימי אבל במדינה ושיבח את גבורתו של סולימאני ש"הלך לגן עדן", כלשונו. לדברי חמינאי, "העם האיראני ינציח את זכרו של סולימאני ושאר השהידים, ובמיוחד אל מוהנדס" (סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות הפרו-איראניות "אל-חשד א-שעבי", אבו מהדי אל-מוהנדס, שחוסל אף הוא בתקיפה בבגדד).

סולימנאי וחמינאי. צילום: לשכת מנהיג איראן

נשיא איראן חסן רוחאני הצטרף התייחס גם הוא בקצרה הבוקר לתקיפה האמריקנית ואמר כי, "ננקום את הפשע החמור שביצעה ארצות הברית". שר ההגנה אמיר חאתמי הזהיר אף הוא: "אנחנו ננקום את דמו של סולימאני מכל הפושעים והמעורבים. הפשע המתועב הזה הוא הוכחה לרשעות של השטן הגדול. ארה"ב הקולוניאליסטית, התומכת הגדולה של הטרור באזור ובעיראק, תקבל נקמה מוחצת ומדממת".

סוכנות הידיעות האיראנית פארס דיווחה שהמועצה לביטחון לאומי באיראן תתכנס על מנת לדון ב"פעולה הפושעת" שבה נהרג סולימאני. משמרות המהפכה האיראניים והבטיחו "תגובה חריפה ואלימה" למותו של סולימאני. יועץ בכיר לנשיא איראן אמר: "מי שחצה את הקו האדום, צריך להתכונן לתוצאות". גם מוחסן רזאי, לשעבר מפקד משמרות המהפכה הבטיח: "ננקום באמריקה נחרצות".

 

כוננות ישראלית לתגובה האיראנית: החרמון נסגר, הערכת מצב בקריה

 

כזכור, מפקד 'כוח קודס' של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל קאסם סולימאני חוסל הלילה בתקיפה אמריקנית בנמל התעופה בבגדאד, בירת עיראק. יחד עמו חוסל אבו מהדי אל מוהנדס, סגן מפקד המיליציות הפרו איראניות 'אל-חשד א-שעבי', ועוד שורת בכירים בארגוני הטרור הפועלים במדינה מטעם איראן, ביניהם איש ארגון הטרור חיזבאללה בעיראק מוחמד קוות'רני.

אחמד אל-אסדי, דובר המיליציות, הטיל את האחריות על ישראל וארה"ב. "האויב האמריקני והישראלי אחראים להריגתם של אבו מהדי אל-מוהנדס וקאסם סולימאני", אמר. מוקדם יותר הודיעו המיליציות הפרו-איראניות בעיראק כי חמישה מאנשיהן נהרגו יחד עם עוד שני "אורחים חשובים" בתקיפה אווירית אמריקנית. על פי המיליציות, אחד ההרוגים הוא אחראי קשרי החוץ של ארגון הגג של המיליציות "אל חשד א-שעבי", מוחמד רדא א-ג'אברי.

לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, האירוע התרחש לאחר ששלוש קטיושות נורו לעבר כוחות של הקואליציה הבין-לאומית ופגעו סמוך למסוף המטענים בנמל התעופה הבין-לאומי של בגדד – דבר שהוביל לפציעתם של כמה בני אדם ולשריפת שני כלי רכב. מדיווחים מזירת האירוע ומהטלוויזיה בעיראק, עולה כי 7 אנשים נהרגו בהפצצה, בין ההרוגים 5 חברי מיליציה ו-2 נוספים שזהותם טרם התבררה.

 

המנהיג העליון באיראן מתגרה בטראמפ: "אתם לא יכולים לעשות כלום"

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
5 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

כן יאבדו וכו'

תתכונן חמינאי אתה הבא בתור רק תשתדל לא להוריד את הטבעת שעל ידך כשיוכלו לזהותך

חמינאי!
תתכונן!
אתה הבא בתור!!!

בקרוב אצלו

שיסתום את הפה שלו, לסולימני היה דם על הידים, הוא היה ראש הנחש והגיע לו למות, הוא היה הנקמה, הבא בתור זה חמינאי בעצמו ראש מדינת הטרור שחייב לעבור מהעולם

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו