צילום: אריאל חרמוני/ משרד הביטחון

חיסול סולימאני: נתניהו הקדים את חזרתו לארץ; בנט בהתייעצויות בקריה

ראש הממשלה החליט לקטוע את ביקורו המדיני ביוון ולחזור עוד לפני כניסת השבת לישראל, בכדי לנהל מקרוב את ההיערכות הישראלית לאפשרות של תגובה איראנית כלפי ישראל. נתניהו חזר והנחה את השרים לא להתבטא בנושא

ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לקטוע את ביקורו המדיני ביוון ולחזור עוד לפני כניסת השבת לישראל, בכדי לנהל מקרוב את ההיערכות הישראלית לאפשרות של תגובה איראנית כלפי ישראל על חיסולו של מפקד 'כוח קודס' של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל קאסם סולימאני על ידי ארצות הברית. על פי הלו"ז המתוכנן נתניהו צפוי לשוב לארץ במוצאי שבת.

עוד נמסר כי, "ראש הממשלה חזר והנחה את השרים לא להתבטא בנושא האירועים האחרונים באיראן ועיראק". מוקדם יותר נמסר מלשכת ראש הממשלה כי "בשלב זה אין שינוי בלוח הזמנים של נתניהו, הוא ממשיך את ביקורו ביוון ונפגש כעת עם ראש ממשלת יוון. נתניהו קיבל עדכונים בטחוניים שוטפים". שר הביטחון, נפתלי בנט, סיים לפני זמן קצר דיון הערכת מצב בקריה בהשתתפות הרמטכ״ל, ראש המל״ל, ראש המוסד ובכירים נוספים במערכת הביטחון.

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון.

במערכת הביטחון הישראלית העלו הבוקר את רמת הדריכות בגבולותיה בדגש על גבולות הצפון עם סוריה ולבנון, זאת מחשש לתגובה איראנית בעקבות חיסולו של סולימאני בתקיפה אמריקנית בבגדאד שבעיראק. ב'חדשות 12' דווח כי בעקבות החיסול, בישראל נמצאים בקשר עם האמריקנים ועוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות. זאת, מתוך הבנת ההשלכות אפשריות כמו כוננויות בשגרירויות בעולם, ובגבולות המדינה.

ב'ווינט' דווח כי משרד החוץ וגורמי הביטחון הכריזו על כוננות גבוהה בנציגויות ישראליות בעולם מחשש לנקמה איראנית. נודע כי הוחלט גם לתגבר אבטחה בחלק מהנציגויות במקומות רגישים. ממשרד החוץ נמסר בתגובה: אנו לא מתייחסים לנושאי ביטחון. כצעד הגנתי, הוחלט לסגור את אתר החרמון למבקרים: "לאור הערכת המצב הוחלט כי אתר החרמון לא ייפתח היום למבקרים. אין הנחיות נוספות לתושבי הגולן והאזור והשגרה נמשכת", נמסר מדובר צה"ל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול טרם המראתו ליוון כי, "אנחנו יודעים שהאזור שלנו רוגש, קורים בו דברים מאוד מאוד דרמטים. אנחנו עוקבים על כך בעירנות, מקיימים קשר רצוף עם ידידתנו הגדולה ארצות הברית, כולל בשיחה שלי אתמול אחר הצהריים. אני רוצה לומר דבר אחד ברור: אנחנו תומכים תמיכה מלאה בכל צעדיה של ארצות הברית ובזכותה המלאה להגן על עצמה ועל אזרחיה".

חיסול קאסם סולימאני – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
דרמה בעיראק: ארה"ב חיסלה את מפקד 'כוח קודס' האיראני קאסם סולימאני
ארה"ב לוקחת אחריות: "סולימאני פעל לתקיפת דיפלומטים אמריקנים"
משמרות המהפכה מאשרות את חיסול סולימאני: "תהיה תגובה חריפה ואלימה"
כוננות ישראלית לתגובה האיראנית: החרמון נסגר, הערכת מצב בקריה
המנהיג העליון באיראן על החיסול: "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה"
טראמפ עשה לנו את העבודה: קאסם סולימאני – האויב מספר 1 של ישראל
לשכת רה"מ: נתניהו מקבל עדכונים ביטחוניים, בשלב זה אין שינוי בלו"ז

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו