נסראללה: "נקמת הדם בפושעים היא באחריות כל הלוחמים ברחבי העולם"

מזכ"ל חיזבאללה הבהיר כי ארגון הטרור ימשיך בדרכו של מפקד כוח קודס ובמטרותיו. ר"מ עיראק אמר כי "תוקפנות אמריקנית עלולה להצית מלחמה". משרד החוץ הרוסי: "הפעולה תגביר את המתיחות במזה"ת". ארה"ב קראה לאזרחיה לעזוב את עיראק

מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה חסן נסראללה התייחס הבוקר (שישי) לחיסולו של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האיראנים קאסם סולימאי בתקיפה אמריקנית, ואמר כי ארגון הטרור "ימשיך את דרכו של הגנרל סולימאני ונשיג את מטרותיו". נסראללה הוסיף כי הוא "מקנא בסולימאני על המוות ועל הגמול העצומים הללו".

"אני אבל על מותו של מפקד כוח קודס קאסם סולימאני", אמר מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה. נסראללה הוסיף: "אנו שנשארנו אחריו נמשיך בדרכו ונפעל להשגת יעדיו בכל הזירות". בראיון ששודר ברשת "אל-מנאר", אמר כי ארצות הברית לא תוכל להשיג את יעדיה ב"פשע הגדול" הזה, והוסיף כי "נקמת הדם מול הפושעים שהרגו אותו היא באחריות כל 'המתנגדים והלוחמים' ברחבי העולם".

ראש ממשלת עיראק עאדל עבד אל-מהדי גינה את החיסול בנמל התעופה בבגדד ואמר כי, "זהו מעשה של תוקפנות נגד עיראק והפרת ריבונותה, אשר תוביל למלחמה בעיראק, באזור ובעולם". עוד הוסיף כי, "התקיפה הלילה מפרה את תנאי הנוכחות הצבאית האמריקנית בעיראק". הוא הוסיף כי הפרלמנט צריך לקבל החלטות חוקיות שיגנו על הכבוד הלאומי, הבטיחות והריבונות של עיראק.

רוסיה, המעצמה היריבה לארצות הברית, פירסמה הודעה בה היא מזהירה מפני התחממות האזור. "מדובר בהרפתקה אמריקנית מסוכנת שתגביר את המתיחות באיזור. שולחים תנחומים לעם האיראני", לשון הודעת משרד החוץ הרוסי. יו"ר ועדת החוץ הפרלמנט הרוסי, קונסטנטין קוסצ'וב, התבטא באופן חריף יותר: "רצח סולימאני הוא חדשות קשות שמבשרות על התנגשויות קרובות בין אמריקאים לכוחות שיעיים".

בינתיים, בשגרירות ארצות הברית בבגדד קראו היום לכל האזרחים לעזוב את המדינה, מחשש לפיגוע נקמה. מזכיר המדינה האמריקני, מייק פומפאו בירך על הפעולה האמריקנית בעיראק, ופרסם סרטון ברשת הטוויטר של המוני אזרחי עיראק חוגגים ברחובות את חיסולו של סולימאני: "עיראקים – עיראקים – עיראקים ברחובות למען החופש; מודים תודה על כך שהגנרל סולימני איננו עוד".

כזכור, מפקד 'כוח קודס' של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל קאסם סולימאני חוסל הלילה בתקיפה אמריקנית בנמל התעופה בבגדאד, בירת עיראק. יחד עמו חוסל אבו מהדי אל מוהנדס, סגן מפקד המיליציות הפרו איראניות 'אל-חשד א-שעבי', ועוד שורת בכירים בארגוני הטרור הפועלים במדינה מטעם איראן, ביניהם איש ארגון הטרור חיזבאללה בעיראק מוחמד קוות'רני.

אחמד אל-אסדי, דובר המיליציות, הטיל את האחריות על ישראל וארה"ב. "האויב האמריקני והישראלי אחראים להריגתם של אבו מהדי אל-מוהנדס וקאסם סולימאני", אמר. מוקדם יותר הודיעו המיליציות הפרו-איראניות בעיראק כי חמישה מאנשיהן נהרגו יחד עם עוד שני "אורחים חשובים" בתקיפה אווירית אמריקנית. על פי המיליציות, אחד ההרוגים הוא אחראי קשרי החוץ של ארגון הגג של המיליציות "אל חשד א-שעבי", מוחמד רדא א-ג'אברי.

לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, האירוע התרחש לאחר ששלוש קטיושות נורו לעבר כוחות של הקואליציה הבין-לאומית ופגעו סמוך למסוף המטענים בנמל התעופה הבין-לאומי של בגדד – דבר שהוביל לפציעתם של כמה בני אדם ולשריפת שני כלי רכב. מדיווחים מזירת האירוע ומהטלוויזיה בעיראק, עולה כי 7 אנשים נהרגו בהפצצה, בין ההרוגים 5 חברי מיליציה ו-2 נוספים שזהותם טרם התבררה.

חיסול קאסם סולימאני – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
דרמה בעיראק: ארה"ב חיסלה את מפקד 'כוח קודס' האיראני קאסם סולימאני
ארה"ב לוקחת אחריות: "סולימאני פעל לתקיפת דיפלומטים אמריקנים"
משמרות המהפכה מאשרות את חיסול סולימאני: "תהיה תגובה חריפה ואלימה"
כוננות ישראלית לתגובה האיראנית: החרמון נסגר, הערכת מצב בקריה
המנהיג העליון באיראן על החיסול: "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה"
טראמפ עשה לנו את העבודה: קאסם סולימאני – האויב מספר 1 של ישראל
לשכת רה"מ: נתניהו מקבל עדכונים ביטחוניים, בשלב זה אין שינוי בלו"ז
חיסול קאסם סולימאני: נתניהו הקדים את חזרתו לארץ; בנט בהתייעצויות בקריה
כֵּן יֹאבְדוּ כָל-אוֹיְבֶיךָ: "גופתו של סולימאני נקרעה לגזרים" • תיעוד זירת החיסול

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
4 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

אמן אתה הבא בתור

אם היית מקנא בו לא היית מסתתר בבונקר..

נסראללה:
"מקנא בסולימאני על המוות ועל הגמול העצומים הללו"
אין בעיה נדאג גם לך, נסדר בינכם פגישה! אני מוכן כבר עכשיו.

הרוסים משועממים אין להם שום הצלחות אבל פה גדול יש להם .. ומה עןשים הרוסיים האומללים נוקמים בבחורה ישראלית . אין להם כבוד . עם עני ומבוייש . תתביישו לכם אומללים .. וגם נסלאללה שמקנא ומסתתר בבונקר . שקרן אוכל חזיר חי מכסף דל טרור . חי מדם של מפגרים ואומללים

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו