היורש: חמינאי מינה את סגנו של סולימאני למפקד 'כוח קודס' החדש

לאחר חיסולו של מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה האיראניים, קאסם סולימאני, הודיעה איראן כי מינתה את סגנו איסמאעיל קאא'ני למפקד החדש של הכוח. קאאני, איש ביטחון ותיק במשטר, היה סגנו של סולימאני במשך שנים ארוכות

המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, מינה היום (שישי) את אסמאעיל קאאני, שכיהן כסגנו של סולימאני עד שזה חוסל בעיראק על ידי חיל האוויר האמריקני, למפקד כוח קודס החדש. לדברי חמינאי, הוא מפקיד את משמרות המהפכה בידיו של "מי שהיה בין המפקדים הבולטים ביותר של משמרות המהפכה, ופעיל שנים רבות בכוס קודס".

קאאני הצטרף למשמרות המהפכה בשנת 1982, ונלחם ונפצע במלחמת איראן-עיראק. באמצע שנות ה-90 הוא מונה לראש החיל האזורי של כוח קודס, האחראי על אפגניסטן ופקיסטן. מאז סוף שנות ה-90 הוא שימש כסגן מפקד הכוח, זאת במקביל לתפקידים אחרים, בהם ראש חטיבת אבטחת המידע של כוח קודס. כחלק מתפקידו כסגנו של סולימאני במהלך השנים האחרונות, הוא מעורב בכל פעילות הארגון.

בשנת 2012 הודה קאאני בריאיון כי איראן מסייעת למשטר הסורי במלחמת האזרחים במדינה. ריאיון זה היה ההודאה הראשונה ממקור רשמי בכך שאיראן מעורבת ישירות בעימות בסוריה. היום כבר ידוע ברחבי העולם שנשיא סוריה בשר אל-אסד חב את כיסאו ואף את חייו לבני בריתו באיראן, שנציגיהם בשטח היו סולימאני וקאאני.

מוקדם יותר, אמר חמינאי בתגובה לחיסול כי, "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה. הפעולה מחזקת את המוטיבציה של ההתנגדות לישראל ולארצות הברית". המנהיג האיראני הכריז על שלושה ימי אבל במדינה ואמר "העם האיראני ינציח את זכרו של סולימאני ושאר השהידים, ובמיוחד אל מוהנדס" (סגן מפקד ארגון הגג של המיליציות הפרו-איראניות "אל-חשד א-שעבי", אבו מהדי אל-מוהנדס, שחוסל אף הוא בתקיפה בבגדד).

סוכנות הידיעות האיראנית פארס דיווחה שהמועצה לביטחון לאומי באיראן תתכנס על מנת לדון ב"פעולה הפושעת" שבה נהרג סולימאני. משמרות המהפכה האיראניים והבטיחו "תגובה חריפה ואלימה" למותו של סולימאני. יועץ בכיר לנשיא איראן אמר: "מי שחצה את הקו האדום, צריך להתכונן לתוצאות". גם מוחסן רזאי, לשעבר מפקד משמרות המהפכה הבטיח: "ננקום באמריקה נחרצות".

מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה גינה אף הוא את החיסול האמריקני, ואמר כי ארגון הטרור "ימשיך את דרכו של הגנרל סולימאני ונשיג את מטרותיו". נסראללה הוסיף כי הוא "מקנא בסולימאני על המוות ועל הגמול העצומים הללו". בראיון ששודר ברשת אל-מנאר, אמר נסראללה שארצות הברית לא תוכל להשיג את יעדיה ב"פשע הגדול" הזה, והעונש עליו יהיה נגד כל הלוחמים האמריקנים.

כזכור, מפקד 'כוח קודס' של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל קאסם סולימאני חוסל הלילה בתקיפה אמריקנית בנמל התעופה בבגדאד, בירת עיראק. יחד עמו חוסל אבו מהדי אל מוהנדס, סגן מפקד המיליציות הפרו איראניות 'אל-חשד א-שעבי', ועוד שורת בכירים בארגוני הטרור הפועלים במדינה מטעם איראן, ביניהם איש ארגון הטרור חיזבאללה בעיראק מוחמד קוות'רני.

אחמד אל-אסדי, דובר המיליציות, הטיל את האחריות על ישראל וארה"ב. "האויב האמריקני והישראלי אחראים להריגתם של אבו מהדי אל-מוהנדס וקאסם סולימאני", אמר. מוקדם יותר הודיעו המיליציות הפרו-איראניות בעיראק כי חמישה מאנשיהן נהרגו יחד עם עוד שני "אורחים חשובים" בתקיפה אווירית אמריקנית. על פי המיליציות, אחד ההרוגים הוא אחראי קשרי החוץ של ארגון הגג של המיליציות "אל חשד א-שעבי", מוחמד רדא א-ג'אברי.

לפי דיווחים בכלי תקשורת ערביים, האירוע התרחש לאחר ששלוש קטיושות נורו לעבר כוחות של הקואליציה הבין-לאומית ופגעו סמוך למסוף המטענים בנמל התעופה הבין-לאומי של בגדד – דבר שהוביל לפציעתם של כמה בני אדם ולשריפת שני כלי רכב. מדיווחים מזירת האירוע ומהטלוויזיה בעיראק, עולה כי 7 אנשים נהרגו בהפצצה, בין ההרוגים 5 חברי מיליציה ו-2 נוספים שזהותם טרם התבררה.

חיסול קאסם סולימאני – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
דרמה בעיראק: ארה"ב חיסלה את מפקד 'כוח קודס' האיראני קאסם סולימאני
ארה"ב לוקחת אחריות: "סולימאני פעל לתקיפת דיפלומטים אמריקנים"
משמרות המהפכה מאשרות את חיסול סולימאני: "תהיה תגובה חריפה ואלימה"
כוננות ישראלית לתגובה האיראנית: החרמון נסגר, הערכת מצב בקריה
המנהיג העליון באיראן על החיסול: "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה"
טראמפ עשה לנו את העבודה: קאסם סולימאני – האויב מספר 1 של ישראל
לשכת רה"מ: נתניהו מקבל עדכונים ביטחוניים, בשלב זה אין שינוי בלו"ז
חיסול קאסם סולימאני: נתניהו הקדים את חזרתו לארץ; בנט בהתייעצויות בקריה
כֵּן יֹאבְדוּ כָל-אוֹיְבֶיךָ: "גופתו של סולימאני נקרעה לגזרים" • תיעוד זירת החיסול
נסראללה: "נקמת הדם מול הפושעים היא באחריות כל הלוחמים ברחבי העולם"

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
11 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

עוד כלב חדש אירן הולכים למחוק.את כל מנהיגכם

אם נסראללה כל כך מקנא, אז אפשר לדאוג גם עבורו לטיפול דומה… בינתיים הוא מתחבא כמו עכבר במחילה.

אם נסראללה כל כך מקנא בחבר שלו סולימאן הוא צריך רק לצאת מהבונקר שלו ואז מהר מאוד יגשימו את חלומותיו.

נאסראללה מקנא בו, לתשומת לב המוסד…. הרמז ברור ?

משום מה הבחור ניראה אחרי איזה תקיפה

מקנא …
רק צא מחור העכברים שלך ואתה תפגש עם יתר הנבלות שאתה מקנא בהם .

רק תצא מהבונקר ומיד תקבל את ההבטחות של השבעים וכו

עוד מישהו רוצה לכתוב לנסראללה המקנא?
יאללה חפרתם!!!

שקרן,,, תצא מהבונקר ותצטרף אליו, ועוד כבש לכוח קודס תתכונן לחיסול

זה ניראה יותר רע מקודמו

תתחיל לארוז את החפצים!

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו