נתניהו: "סולימאני ארגן פעולות נוספות – טראמפ ראוי לכל ההערכה" • צפו

ראש הממשלה התייחס בהמראתו לחיסול מפקד 'כוח קודס': "קאסם סולימאני אחראי למותם של אזרחים אמריקנים וחפים מפשע רבים אחרים. טראמפ פעל בנחישות, בעוצמה ובמהירות. אנחנו עומדים לחלוטין לצידה של ארה"ב במאבקה הצודק"


צפו: נתניהו בהתייחסו ראשונה לחיסול סולימאני. צילום: עומר מירון /לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס טרם המראתו חזרה ארצה לחיסולו של מפקד 'כוח קודס' של משמרות המהפכה האיראניים הגנרל קאסם סולימאני ואמר כי, "כפי שלישראל יש את הזכות להגנה עצמית, לארצות הברית יש את אותה הזכות בדיוק. קאסם סולימאני אחראי למותם של אזרחים אמריקנים וחפים מפשע רבים אחרים, והוא ארגן פעולות התקפיות נוספות. הנשיא טראמפ ראוי לכל ההערכה על שפעל בנחישות, בעוצמה ובמהירות. אנחנו עומדים לחלוטין לצידה של ארצות הברית במאבקה הצודק לביטחון, לשלום ולהגנה עצמית".

נתניהו החליט לקטוע את ביקורו המדיני ביוון שהיה אמור להסתיים במוצאי שבת ולחזור עוד לפני כניסת השבת לישראל, בכדי לנהל מקרוב את ההיערכות הישראלית לאפשרות של תגובה איראנית כלפי ישראל על החיסול שבוצע על ידי ארצות הברית. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי, "ראש הממשלה חזר והנחה את השרים לא להתבטא בנושא האירועים האחרונים באיראן ועיראק". מוקדם יותר נמסר כי נתניהו קיבל עדכונים בטחוניים שוטפים וכי אין שינוי בלו"ז המתוכנן, אך כאמור, בהמשך ההחלטה שונתה וראש הממשלה עושה את דרכו לישראל.

בעקבות החיסול והחשש בישראל שאיראן תחליט לנקום בארצות הברית בפגיעה בבת בריתה במזר התיכון, כינס הבוקר שר הביטחון, נפתלי בנט כעת דיון הערכת מצב בקריה בתל אביב בהשתתפות הרמטכ"ל רף אלוף אביב כוכבי, ראש המל"ל מאיר בן שבת, ראש המוסד יוסי כהן, ראש אמ"ן האלוף תמיר היימן, מפקד פיקוד העורף האלוף תמיר ידעי, ראש אגף המבצעים האלוף אהרון חליוה, סגן הרמטכ"ל האלוף אייל זמיר, ובכירים נוספים במערכת הביטחון. בדיונים משתתף גם סגן שר הביטחון ח"כ אבי דיכאר

הדיונים בקריה. צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

במערכת הביטחון הישראלית העלו הבוקר את רמת הדריכות בגבולותיה בדגש על גבולות הצפון עם סוריה ולבנון, זאת מחשש לתגובה איראנית בעקבות חיסולו של סולימאני בתקיפה אמריקנית בבגדאד שבעיראק. ב'חדשות 12' דווח כי בעקבות החיסול, בישראל נמצאים בקשר עם האמריקנים ועוקבים בדריכות אחר ההתפתחויות. זאת, מתוך הבנת ההשלכות אפשריות כמו כוננויות בשגרירויות בעולם, ובגבולות המדינה.

ב'ווינט' דווח כי משרד החוץ וגורמי הביטחון הכריזו על כוננות גבוהה בנציגויות ישראליות בעולם מחשש לנקמה איראנית. נודע כי הוחלט גם לתגבר אבטחה בחלק מהנציגויות במקומות רגישים. ממשרד החוץ נמסר בתגובה: אנו לא מתייחסים לנושאי ביטחון. כצעד הגנתי, הוחלט לסגור את אתר החרמון למבקרים: "לאור הערכת המצב הוחלט כי אתר החרמון לא ייפתח היום למבקרים. אין הנחיות נוספות לתושבי הגולן והאזור והשגרה נמשכת", נמסר מדובר צה"ל.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול טרם המראתו ליוון כי, "אנחנו יודעים שהאזור שלנו רוגש, קורים בו דברים מאוד מאוד דרמטים. אנחנו עוקבים על כך בעירנות, מקיימים קשר רצוף עם ידידתנו הגדולה ארצות הברית, כולל בשיחה שלי אתמול אחר הצהריים. אני רוצה לומר דבר אחד ברור: אנחנו תומכים תמיכה מלאה בכל צעדיה של ארצות הברית ובזכותה המלאה להגן על עצמה ועל אזרחיה".

חיסול קאסם סולימאני – סיקור נרחב ב'חדשות JDN
דרמה בעיראק: ארה"ב חיסלה את מפקד 'כוח קודס' האיראני קאסם סולימאני
ארה"ב לוקחת אחריות: "סולימאני פעל לתקיפת דיפלומטים אמריקנים"
משמרות המהפכה מאשרות את חיסול סולימאני: "תהיה תגובה חריפה ואלימה"
כוננות ישראלית לתגובה האיראנית: החרמון נסגר, הערכת מצב בקריה
המנהיג העליון באיראן על החיסול: "על ארה"ב לצפות לתגובה קשה"
טראמפ עשה לנו את העבודה: קאסם סולימאני – האויב מספר 1 של ישראל
לשכת רה"מ: נתניהו מקבל עדכונים ביטחוניים, בשלב זה אין שינוי בלו"ז
חיסול קאסם סולימאני: נתניהו הקדים את חזרתו לארץ; בנט בהתייעצויות בקריה
כֵּן יֹאבְדוּ כָל-אוֹיְבֶיךָ: "גופתו של סולימאני נקרעה לגזרים" • תיעוד זירת החיסול
נסראללה: "נקמת הדם מול הפושעים היא באחריות כל הלוחמים ברחבי העולם"
היורש: חמינאי מינה את סגנו של סולימאני למפקד 'כוח קודס' החדש

0 0 הצבעות
דירוג הכתבה
6 תגובות
ישנות
חדשות המדורגות ביותר
Inline Feedbacks
הצגת כל התגובות

וואלה למה אם אני באמצע לקרוא כתבה בגי' די אן ופתאום האתר מעלה כתבה חדשה זה חוסם לי את הצפייה בכתבה הנוכחית?

אכן מעצבן שזה חוסם את הנוכחית.

מאוד מצחיק לשמוע שביבי עומד לצידה של ארצות הברית. בטח טראמפ מאוד מרוצה

מכלוף צודק מאוד.
זה ממש מפריע לקריאה.
ואם כבר מדברים, אז אין בעיה לראות פרסומות אבל לפחות שיעבדו בלי לעצור כל שני שניות זה ממש מרגיז…
שבת שלום

מכלוף אתה צודק גם אני סובל מזה…

אתם צודקים זה מרגיז

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו